Na Liptove sa odohrali iba tri stretnutia

By TOPhbl.sk - Posted on 15 november 2013

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame výsledkový súrhn stretnutí ôsmeho kola ligy v Liptovskom Mikuláši.

Uplynulý víkend sa v MHbL LM odohralo len torzo zápasov. V sobotu jeden, v ktorom sa stretli LM Wings so Subtechom. Aj keď LM Wings nadviazali na dobrý výkon spred týždňa a po prvej tretine prehrávali len 2:3, nedokázali urvať technickejšiemu súperovi body. Je vidno, že u nováčika nastal progres výkonov a zlepšenie je evidentné. Avšak v druhej tretine si nechali streliť góly po svojich chybách, a tak v tretej sa už zápas prakticky len dohral s výsledkom 5:14. Nedeľu otvoril súboj Funky Monkey s Klietkou.

Opičky v oklieštenej zostave však podali vynikajúci taktický výkon a aj keď počet hráčov bol na strane súpera, oni umne držali loptičku a bojovnosťou vybojovali víťazstvo 5:4 keď štvrtý gól strelila klietka v powerplay 40sekúnd pred koncom. Potom však dokázali ustáť zvyšok hracieho času tlak v pokračujúcej powerplay a radovali sa z dôležitých bodov.

Druhý zápas Panterov s Black Devils sa zo začiatku niesol vo vyrovnanom scenári avšak časom po taktických chybách skúsenejší Diabli začali svojimi gólmi preberať opraty zápasu. Snaha a nasadenie niekedy bohužiaľ nestačia na technickú vyspelosť ktorú pretavili Diabli do gólov. Je zrejmé že predsezónne posilnenie kádra po zlej minulej sezóne sa Diablom vypláca.