Na Liptove nový priebežný líder tabuľky

By TOPhbl.sk - Posted on 01 máj 2014

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame výsledkový sumár stretnutí ligy v Liptovskom Mikuláši.

Dvanáste kolo MHBL v Liptovskom Mikuláši otvoril zápas nováčika s Diablami. Diabli síce držali loptičku a snažili sa tvoriť hru, avšak proti snaživému súperovi, ktorý prehusťoval vlastnú tretinu si dve tretiny nevedeli vypracovať výraznejší náskok, a tak po dvoch tretinách svietil na tabuli stav 6:5. V tretej tretine si už Diabli, posilnení o majstrov Kazachstanu bratov Hunovcov, dali záležať na zakončení a gólovým uragánom nedali Krídlam šancu na dobrý výsledok. Krídla dve tretiny urputne bojovali, avšak v tretej tretine sa prejavila hlavne fyzická prevaha súpera.

V druhom sobotňajšom stretnutí sa očakával vyrovnaný boj. Dallas po jarnom posilnení určite očakával iný priebeh, avšak Opičky výbornou defenzívou nedali šancu kvalitnej ofenzíve súpera. Demoralizovaný Dallas napokon utrpel vysokú porážku, čo asi nikto z hráčov na ihrisku neočakával. V zápase sa zaskvel obranca Filka v drese Opičiek štyrmi gólmi.

Nedeľňajší program otvorila Klietka s Baničným. Klietka po jarnom posilnení o členov liptovskomikulášskej hokejovej juniorky pôsobila živším dojmom. Nepúštala lídra do veľkého množstva zakončení, na čo nie sú hráči Baničného zvyknutí. Dokonca boli v niektorých pasážach zápasu oni tými aktívnejšími. Za celozápasovú snahu boli odmenení hráči Klietky jedným bodom za konečnú remízu. Keďže Baničné stratilo bod, minimálne na týždeň sme spoznali nového lídra tabuľky, pretože Opičky deň predtým nezaváhali v súboji s Dallasom.

Minuloročný majster Green Power sa čoraz viac topí v problémoch. V zápase so Subtechom prehral vysokým rozdielom a po minulotýžďňovej prehre s Opičkami sa mu vzdialil špic ligy už asi nenávratne. Dve prehry po sebe nezaznamenali "zelení" už pekných pár rokov. V zápase so Subtechom síce hrali prvú tretinu prím. Vytvárali si šance a boli aktívnejší, išli do vedenia, ktoré síce Subtech dotiahol, avšak nik s prítomných divákov neočakával po remízovej prvej tretine, čo sa bude diať v ďalších dvoch. Subtech ohromujúcim nástupom do druhej tretiny prebral iniciatívu a doslova zmietol z ihriska súpera, ktorý sa len prizeral ako dostáva gól za gólom. Aj keď sa už dostali Zelení do šance, spoľahlivý Melna ju vyriešil.

V poslednm stretnutí hrali Old boys o udržanie aspoň teoretickej nádeje na play-off. Na zápas prišli v solídnom zložení, v ktorom dokázali poraziť Panterov. V úvode dali tri góly a do konca zápasu si už náskok ustrážili. Boj o play-off tak ešte stále bude zaujímavý. Panteri nemajú ešte nič isté.