Martin rozdrvil Jokerit na jeho pôde

By TOPhbl.sk - Posted on 18 september 2011

"Žolíci" utrpeli od Martina zahanbujúcu prehru na vlastnom ihrisku.

Jokerit nastúpil proti Martinu s cieľom preťať niť extraligových neúspechov. Mužstvu z Turca sa však v prebiehajúcej sezóne darí. Zatiaľ Martinčania neprehrali ani raz a sú tak nenápadným čiernym koňom ligy. Pozornosť sa po vlaňajšej sezóne sústreďuje najmä na Nitru a jej bratislavských rivalov, no Izoglobal možno nachádza recept na úspech.

Už v prvej tretine sa Martinčania ujali vedenia a vyhrali ju jednogólovým rozdielom. Presadil sa mladík Bielený, ktorý sa stáva nečakaným lídrom svojho tímu. V extraligovom ročníku zaznamenal už svoj piaty gól a to iba v troch stretnutiach.

Hosťom sa darilo aj v druhej tretine, keď pridali tri presné zásahy. Najprv zvyšoval na 2:0 Kollár, neskôr pridali zásah aj Wagner a Tomka.

V treťom dejstve sa Bielenému podarilo presadiť po druhý raz, čím vyzval najlepších kanonierov ligy na súboj. Jokeritu sa podarilo odpovedať gólom Deržáka. Hostia však udreli ešte trikrát, čím zavŕšili debakel.