Jokerit Petržalka – ŠKB Martin 1:8 /0:1,0:3,1:4/

Góly: Deržák – Bielený a Kollár po 2, Wagner, Michnáč, Tomka, Zluky

Diváci: 50

vylúčenia na 2 min: 1:2

Jokerit – Letko – Dudík, Miko, Oboňa, Beleš, Šúrek, Porubčan, Kečkeš, Kováč R., Kuták, Deržák, Bakoš, Bilík, Augustín, Deržák.

Martin – Jurošek – Chlebec, Šalaga, Fedor, Fodrek, Zezula, Zluky – Wagner, Kollár, Bielený – Silvester, Hulej, Michnáč – Tomka, Sušienka, Jakubský.

Po výprasku v NItre a následnom dvojbodovom záťahu s Pruským, prišla tesná prehra so Žiarom. Jokerit si brúsil zuby na prvý trojbodový úspech, do Petržalky však prišlo mužstvo, ktorému vziať body je vskutku náročné. Martinčania prišli do Bratislavy s jasným cieľom potvrdiť rolu favorita. Úvod bol však z ich strany mierne rozpačitý, prvú šancu otvoriť skóre mali po menšom závare domáci. Následne sa hostia previnili technickým priestupkom, keďže ich v jednej chvíli bolo na ploche šesť. V presilovke musel Jurošek zasahovať len raz po bombe Šúreka. Neskôr to ešte individuálne skúšal Bakoš, stav sa ale nemenil. Naopak, menil sa na strane druhej. Najskôr spálil najväčšiu šancu Martina v prvej tretine Bielený, aby o pár sekúnd svoju chybu napravil a poslal Izoglobal do vedenia. Druhú tretinu začal v početnej výhode Martin, no v presilovke bol úplne bezzubý, navyše hneď po návrate vylúčeného Deržáka sa práve tento hráč stal obeťou faulu a výhodu presilovky mal Jokerit. V nej mal najväčšiu šancu Bilík, ktorý však z ťažkej pozície zo vzduchu nedokázal trafiť odkrytú bránu. Martinčania začali na ihrisku dominovať a čakalo sa, kedy svoju prevahu zvýraznia aj gólom. Najskôr sa po buly presadil Kollár, zakrátko sa po Bieleného prihrávke pohral s Letkom Wagner a bolo už 0:3. Na druhej strane to opäť zo vzduchu skúšal Porubčan, gól však strelili opäť hostia, keď  Tomka dorazil Hulejovu strelu. Do poslednej tretiny vstupovali hostia s kľudom, domáci vedomí si hrozby debaklu mali jasný cieľ. Rúcať im ho však začal po individuálnej akcii Bielený. Tento iba 18-ročný mladík hral s veľkou chuťou a jeho päť bodový zápis ho kataputoval do čela produktivity. Ihneď po piatom góle sa však pred Jurošekom ocitol osamotený Deržák a doprial radosť aj domácim. Záver už patril jednoznačne hosťom, ktorí postupne Kollárom, Michnáčom a Zlukym dovŕšili svoju vysokú výhru.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (6 votes)