LG po rokoch opäť na extraligovom tróne, Skalica nedokázala zvrátiť vedenie súpera


By TOPhbl.sk - Posted on 28 máj 2022

Rozhodujúce finále vyšlo v dráme lepšie LG, ktoré sa teší z ôsmeho titulu v klubovej histórii.

O majstrovi Slovenska v extralige seniorov rozhodoval napokon až piaty duel. Do neho vkročili lepšie hostia z Bratislavy, ktorí sa už v rozmedzí prvej tretiny ujali dvojgólového vedenia.

Po zmene strán ho ešte navýšil Šalka, voči ktorému síce rýchlo kontroval Válek, ale LG sa vyšvihlo do trojgólového úniku ranou Gašpara. Domáci bojovali o všetko a podarilo sa im znížiť ešte v prostrednom dejstve ranou Janáča, keď si asistenciu a druhý bod v zápase pripísal Válek. V záverečnom tlaku Skalica ešte znížila na rozdiel gólu, ale červeno-čierni už svoje vedenie udržali a tešia sa zo zisku ôsmeho titulu v klubovej histórii.

Výsledok 5. finále extraligy seniorov:

Hokejmarket Skalica 3:4 (0:2, 1:2, 1:0) LG Bratislava
Góly: 17. Válek (Sobol), 26. D. Janáč (Válek), 45. Rampáček (Miklík) - 11. Takáč (Vavro), 13. Takáč (Vavro), 16. Mi. Šalka (Minárik, Bilik), 19. R. Gašpar (Vavro)

Zostavy:

Domáci: Kučera - Štefek, Štepanovský, Válek, Pa. Janáč, Pe. Janáč, Krýdl, Vadík, Holaza, Muráň, Rampáček, Salajka, Martinusík, Sobol, Kadlečík, Mikéska, Lukačovič, Da. Janáč, Miklík, T. Zelenka

Hostia: Dubnický - Kanich, Ž. Polák, Korbíni, Ma. Šalka, Minárik, Bilik, Virág, Čambalík, Otrisal, Fumač, R. Gašpar, Axamit, N. Gašpar, Mi. Šalka, Velčický, Tomkovič, Takáč, Mikulčík, Vavro, Korbáš, Dano, Müller

Rozhodovali: Kralovič - Hozák

Foto: Facebook LG Bratislava

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.