Lepšie to dopadnúť ani nemohlo, vraví majster Slovenska a najlepší brankár Mamut Cupu U20


By Ján Ivančík - Posted on 03 jún 2012

"Individuálne ocenenie je pre mňa iba veľký bonus navyše," povedal pre TOPhbl.sk Nam Van Nguyen.

Po skončení dlhodobých líg vždy prichádza čas na pohárové majstrovstvá Slovenska, ktoré sa už roky konajú pod značkou Mamut Cup. Juniorské kategórie už svojich víťazov poznajú.

Triumf dvadsaťročných reprezentantov Vrútok nebol žiadnym prekvapením. Vo finále pokorili Nitru suverénne 3:0, na čom mal leví podiel i brankár Nam Van Nguyen. Talentovaný gólman z turnaja odchádzal i s poctou pre najlep šieho brankára turnaja.

„Je to skvelý pocit. Sme majstri, turnaj lepšie dopadnúť ani nemohol,“ opísal s úsmevom pocity po zisku prvenstva ochranca svätyne Vrútok i v extralige U19 a na margo finále doložil. „Bol to asi najvyrovnanejší zápas z celého turnaja a tak to má byť. Stretli sa dva najvyrovnanejšie a najlepšie tímy celého Mamut Cupu. Našťastie sme to vďaka výbornému výkonu dotiahli do úspešného konca. Pomohli nám presilové hry, v ktorých sme súpera zlomili. Dôležitý bol tiež moment, keď sme prečkali oslabenie o dvoch hráčov v závere súboja.“

Konečný rezultát sa javí ako jasná záležitosť, no nebolo to tak. Nitrania doplatili najmä na nedisciplinovanosť, keď sa od takmer polovice stretnutia prestali venovať hre a viac sa sústredili na šarvátky. Nepomohla im ani presilová hra o dvoch mužov v samom závere.

„Vyzerá to jednoducho, no nebolo to tak. Za stavu 2:0 sa nám podarilo skórovať do prázdnej bránky. Pokiaľ by súper znížil na rozdiel jedného gólu, mohlo sa to vyvíjať úplne inak. Našťastie sme to zvládli, dôležitý je výsledok,“ skonštatoval Nguyen a na margo rastúcej nervozity súpera doložil: „My sme sa hlavne sústredili a pripravovali na to, aby sme nestratili nervy my. Párkrát sa nám to už totiž stalo a aj vypomstilo. Dodržali sme všetky taktické pokyny, ktoré sme si pred turnajom predsavzali, splnili sme očakávania trénerov a práve kolektívny výkon nás doviedol k zisku prvenstva.“

Majster Slovenska a najlepší brankár turnaja. S takými poctami sa domov odchádza ľahko. „Našim cieľom bolo predviesť čo najlepšie výkony a prebojovať sa do finále. Stali sme sa majstrami, čo je úžasné. Individuálne ocenenie je niečo navyše a veľmi to poteší,“ zakončil rozhovor pre tophbl.sk talentovaný mladík.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.