L. Mikuláš: Na úvod jari remíza a tri jasné výhry

By TOPhbl.sk - Posted on 18 apríl 2014

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame pohľad na prvé jarné stretnutia ligy v Liptovskom Mikuláši.

V sobotných zápasoch sa zrodili vcelku jasné výsledky, avšak hlavne zápas Baničné - Dallas pútal pozornosť. Hráči Dallasu v niektorých momentoch nechali ľahkovážne hru a réžiu v rukách Baničného a to ich trestalo gólmi. Útok bude silnejšia stránka Dallasu na jar, po posilnení o T. Devečku, budú však musieť popracovať na defenzíve.

V nedeľu ráno sa zviedol šesťbodový zápas o postup do play-off. LM Wings prevýšili v úvodných dvoch tretinách svojho súpera a ukazovali, že  po doplnení kádra o J.Matejku a A.Laca môžu pomýšľať na boj o poslednú priečku zaisťujúcu postup do vyraďovačky. Viedli 6:2 po dvoch tretinách, ale svojou ľahkovážnosťou a možno nováčikovskou neskúsenosťou sa pripravili o dôležité víťazstvo svojimi vlastnými, niekedy až zarážajúcimi, chybami. Panteri sa tak môžu tešiť z bodu, ktorý je pre nich v bojoch o play-off s priamym konkurentom nad zlato. Škoda, boj o 8.miesto mohol mať väčší náboj.

Opičky si otvorili jarnú časť pohodlným víťazstvom nad Old Stars ktorý pol zápasu dokázali držať krok s lepšie sa pohybujúcim súperom, avšak ani výborné zákroky brankára ich neuchránili od prehry, nakoľko ako vraví sta rá múdrosť, bez gólu nevyhráš.

V dohrávke posledného jesenného kola medzi Subtechom a Black Devils sa hral hokejbal dobrej úrovne. Hlavne posily oboch mužstiev z radov hokejistov ukazovali svoje kvality. Nakoniec, aj keď išiel Subtech 3 minúty pred koncom do vedenia, remízu zariadi Klimčík pol minúty pred koncom exportnou delovkou na ktorú si brankár nemal právo siahnuť. Verme že nastolený trend zápasov bude pokračovať zápasoch jarnej časti.