L. Mikuláš: Baničné i Dallas nasúkali súperom jedenásť gólov

By TOPhbl.sk - Posted on 07 november 2013

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame výsledky ôsmeho kola ligy v Liptovskom Mikuláši.

V úvodnom zápase víkendu sa stretli Green Power s Klietkou. Green Power zvládol zápas, keď hráči v zelených dresoch využili hlavne svoje skúsenosti a potrestali Klietku po ich chybách strelenými gólmi, keď si v koncovke dokázali udržať chladnú hlavu. A práve v tomto parametri predčili svojho súpera.

V druhom zápase Subtechu s Baničným sa predpokladal taktický zápas. Hru síce tvorili hráči Baničného, ale Subtech umnou hrou v obrane nepúšťal útočníkov do vyložených šancí, a tak bol zápas po dvoch tretinách vzácne vyrovnaný, keď svoje brejkové situácie dokázali premeniť na gól aj hráči v bielych dresoch. V tretej tretine sa však už zvýšenou aktivitou dokázali hostia z Baničného presadiť cez zhustenú obranu a peknými kombinačnými akciami po pekných strelách zvýšili svoj náskok a potom už v kľude dohrali zápas v ktorom si pripísali ďalšie víťazstvo.

V prvom nedeľnom zápase sa stretli súperi z dna tabuľky. Aj keď hokejbal nebol moc pohľadný a kombinácie veľa krát viazli o to väčšie nasadenie sme mohli vidieť na ihrisku. Zápas bol celú dobu vyrovnaný a ani jedno mužstvo nedokázalo odskočiť tomu druhému na viac ako jeden gól. Väčšou snahou sa však nakoniec Krídla predsalen dokázali v tretej tretine vzdialiť súperovi na dva góly na čo už nedokázal Old Stars odpovedať, a tak ešte v poslednej minúte Krídla pridali dva góly a pripísali si prvé body do tabuľky vo svojej krátkej histórii pôsobenia v MHbL LM.

V stretnutí Dallasu s Pantermi sa prekvapivo Panteri ujali vedenia a Dallas musel celý zápas doťahovať výsledok. Až v záverečnej tretine za stavu 8:8 išiel Dallas prvýkrát do vedenia a v tejto časti zápasu sa začala prejavovať väčšia technická vyspelosť hráčov Dallasu a tak Panteri už výsledok zvrátiť nedokázali. V záverečnom stretnutí za neustáleho dažďa, celú nedeľu pršalo a tak všetky mužstvá hrajúce v tento deň mali sťaženú pozíciu, sa stretli Atour Monkey s Black Devils.

Súboj o tretie miesto absolútne nevyšiel hráčom Opičiek a Black Devils trestali ich chyby a doslova ničili svojou efektivitou v zakončení psychiku Opičiek keď každý brejk zakončili gólom v sieti Opičiek. Bohužiaľ to že hru tvorili Opičky a mali loptičku na hokejkách častejšie nebolo v tomto zápase nič platné keďže sa Opičky už druhý zápas trápia v koncovke a premieňanie šancí je momentálne ich najväčší hlavy bôľ. Trestuhodné pálenie šancí sa im v tomto zápase vypomstilo a kruto sa pohralo z výsledkom. Na čele tabuľky sa tak osamostatnilo Baničné, ktoré už v zostávajúcich dvoch zápasoch zrejme nepustí do čela nikoho a primát polovičného víťaza si uloží do svojej klubovej vitríny.