Kto potešil, kto sklamal?


By TOPhbl.sk - Posted on 30 jún 2011

Po svetovom šampionáte je už iba čas na sumarizáciu. TOPhbl.sk vám prináša hodnotenie hráčov.

Je to smutné, no je to tak. Svetový šampionát v Bratislave je už minulosťou a nám nezostáva nič iné, len bilancovať. Dlhá bola príprava, iba niečo vyše týždňa trval hokejbalový sviatok. Tak to však býva.

Slovensko získalo na doposiaľ najväčších majstrovstvách sveta bronz. Z deviatich majstrovstiev sme si teda odniesli deviaty kov. Je to dôvod na radosť, alebo na smútok? Mali sme na to, aby sme konečne opäť okúsili finále? Kto si zaslúži po šampionáte uznanie a kto hral o poznanie pod svojimi možnosťami. TOPhbl.sk vám prináša hodnotenie hráčov slovenskej reprezentácie po skončení majstrovstiev sveta v Bratislave. Známky sa nachádzajú v zátvorke za menom hráča. Hodnotíme ako v škole - jednotka je najlepšia, päťka najhoršia.

Brankári:

Petrík Stanislav (2) - v bráne bol stabilnou jednotkou. Tréner mu dal absolútnu dôveru a Petrík sa za ňu odvďačil ziskom ocenenia pre najlepšieho brankára turnaja. Výkony nitrianskeho brankára boli naozaj vynikajúce. Počas základnej časti i vo vyraďovacích bojoch bol suverénny a svojským štýlom likvidoval jedného súpera za druhým. Navždy zostane nezabudnutý rutinérsky spôsob zneškodnenia samostatného nájazdu v základnej časti. Čo vytknúť? Jedine súboj s Českom. Hoci inkasoval iba dva góly, nenesie za ne vinu. Z komentátorského stanovišťa však jeho zásahy nepôsobili s takou istotou ako dovtedy. Súper sa častejšie dostával k dorážkam a strachovali sme sa o gól. Summa sumárum, Petrík na šampionáte nesklamal a oproti výkonom z extraligy bol príjemným prekvapením.
Komenda Ľubor (1) - skalický brankár dostal málo príležitostí ukázať svoje schopnosti. Zahral si iba v dvoch zápasoch, dokopy však iba niečo vyše dvoch tretín. Predviedol štyri zákroky a odchádza so stopercentnou úspešnosťou.
Martin Šúrek (1) - svojský brankár z bratislavského LG nesklamal. Podobne ako Komenda, ani on v bráne veľa priestoru nedostal. V našej pamäti však určite zostanú jeho výkony zo súboja o bronz s USA. Nezabudnime ani na jeho "hecovanie" tribún. Veď tým je povestný.

Obrancovia:

Minárik Jozef (1) - obranca s číslom sedemnásť jednoznačne nesklamal. Na ihrisku ho veľmi vidieť nebolo a odráža sa to i v štatistikách. Na konte nemá prakticky nič. Ani bod, ani vylúčenie. Napriek tomu však odviedol skvelú prácu v defenzíve a tú mu nik nevezme.
Giba Marián (1) - kapitán ako sa patrí. V obrane pôsobil isto, nerobil zbytočné chyby. Svoju pozíciu si zastal, na trestnej lavici sedel iba raz. Nazbieral štyri body za gól a tri asistencie. Nedopúšťal sa zbytočných chýb a miesto kapitána si zastal.
Filip Richard (3) - v diváckej pamäti sa udrží najmä vďaka bitke zo základnej časti v súboji s USA. Video obletelo celý internet a Filip vďaka nemu získal popularitu. Povedzme si však, kde sme tohto hráča videli okrem toho. Na konte má šesť trestných minút a okrem spomínanej bitky na ihrisku veľa nepredviedol.
Káčer Ivan (1) - nitriansky obranca patil medzi príjemné prekvapenia. V defenzíve srdnatý s presnou prihrávkou. Po šampionáte sa môže hrdiť tromi asistenciami. Pokazil iba veľmi málo, v osobných súbojoch bol presvedčivý. Mrzieť môžu iba tri dvojminútové vylúčenia, z ktorých jedno bolo skutočne zbytočné.
Lvomsky Erik (2) - svoje defenzívne povinnosti si zastal, jeho rozohrávka do útočnej fázy bola istá. Ruku na srdce, Lvomský nebude patriť k tým, ktorých si z MS zapamätáme najviac.
Kapánek Tibor (2) - Kapánek predviedol na svetovom šampionáte svoj štandard, čím sa zaradil medzi kvalitných obrancov. Oproti prípravným stretnutiam nebol tak výrazný. Aj u tohto hráča sa prejavil fakt, že čas je nezastaviteľný. V rozohrávke bol presný, v defenzíve istý. Patril k najskúsenejším mužom v kabíne a svojej role sa chopil tak ako sa očakávalo. Nezmätkoval, nerobil zbytočné chyby. V osobných súbojoch však istý nebol ako kedysi, oslabenia preto radšej ani nehrával.
Brejčák Daniel (1) - napriek štyrom trestným minútam a bez bodového zápisu bol Brejčák príjemným prekvapením. Hru zrýchľoval, bojoval srdnato. Jeho prínos hodnotíme pozitívne.
Blahút Pavol (1) - patril medzi obrancov, ktorých bolo na ploche cítiť. Na trestnej lavici sedel za celý šampionát iba dvakrát a na konte má jednu asistenciu. To je i vizitka jeho výkonov na svetovom šampionáte.

Útočníci:

Martinusík Jaroslav (1) - mladý Skaličan ukázal, že má rýchle nohy a bojovné srdce. Jeho prínos bol značný a po čase mu veril viac i tréner. V prvých stretnutiach sme ho nevideli tak často, ako by si zaslúžil. Svojimi výkonmi však jasne potvrdil, že do nominácie patrí a treba s ním rátať i v najbližších rokoch. V celkovej bilancii má na konte dva góly, mrzí nás zbytočných desať trestných minút za osobný trest.
Kanich Marek (3) - Od tohto hráča sme čakali jednoducho oveľa viac. Nebol to ten Kanich, ktorého vidíme v extralige. Chcel a to bolo vidieť. Možno až priveľmi, lebo hra mu v mnohom nešla.
Tóth Peter (3) - často kontroverzný hráč predviedol dve tváre i tento raz. V ofenzíve bol silou a zakončovateľom, akého Slovensko potrebuje. Ukázal svoje skúsenosti a inštinkt chladnokrvného zakončovateľa. Na druhej strane má problémy s disciplínou a ovládaním sa. To sa prejavilo evidentne. V tabuľke vylúčených je jasným kráľom. Trestnými minútami však neskrátil hru iba pre seba, ale ohrozil i tím. Hoci bol štvrtým najproduktívnejším mužom Slovenska, jeho prínos pre hru bol veľký a radi by sme mu udelili lepšie hodnotenie, nie je to možné.
Lajčiak Lukáš (1) - bojovník ako sa patrí. Nevynechal ani jeden súboj, vždy išiel na plný plyn. Snažil sa, bojoval a osobné súboje vyhrával. Pre svoju formáciu bol veľkým prínosom a po šampionáte skončil ako tretí najproduktívnejší muž tímu. Jednoznačná jednotka.
Paločko Matúš (1) - mladý hokejbalista splnil cieľ, ktorý sa od neho očakával. Zrýchlil hru, nazbieral tri body za asistencie. Veľmi niet čo vytknúť.
Ecker Michal (1) - mladý Nitran sa ocitol po boku Kaššu a táto súhra mu prospela. Na šampionáte vsietil svoj premiérový gól, pridal tri asistencie. Jeho hviezda vyšla nečakane rýchlo. Podobne ako Martinusík, bol veľkým prínosom pre tím. Bojovnosť mu nechýbala a my mu udeľujeme jednotku.
Kašša Robert (2) - šampionátom sa rozlúčil s reprezentáciou. Niet pochýb, že pre tím bol veľkým lídrom a vnášal do kabíny pohodu. Jeho skúsenosti bolo na ploche cítiť. Čas však neoklame a kondične nemohol mladším protihráčom konkurovať. Po bežeckej stránke skrátka nemal nárok. Tréner ho využíval aj ako šiesteho hráča. Hoci bol nepochybne jedným z najistejších mužov na ihrisku, podobne ako u Kapáneka, niečo tomu chýbalo.
Chovan Michal (1) - muž, ktorý si zaslúžil zlato. Ocitol sa pri menovaní najlepších a právom. Zlato si zaslúžil minimálne za svoj prístup a prínos pre tím. Nazbieral celkovo dvanásť bodov a za najproduktívnejšími teda zaostal iba o jeden. Jeho hra mala oči, istotu a rozvahu. Neváhal na seba prevziať zodpovednosť a bol suveréne najlepším hráčom Slovenska na turnaji.
Slovák Marek (2) - jeden z najlepších na ihrisku. Vypracoval množstvo šancí, vybojoval nespočetné množstvo súbojov. Napriek tomu mala jeho hra chybičku. V dôležitých momentoch sa mu lepila smola na hokejku. Keď sme potrebovali gól, mal šance, no nepremenil ich. A nepremenil ich veľa. Na záver sa síce rozstrieľal, no bolo to už iba o bronz. Bol výborný, no lepšie zakončenie nás mohlo vyniesť o čosi vyššie.
Škvaridlo Tomáš (3) - v úodnom súboji s Rakúskom bol sebaistý a húževnatý. Vo zvyšných stretnutiach však na jeho hlavu nemohlo lietať toľko superlatívov. Nebol to ten Škvaridlo, ktorého diváci obdivovali v extralige. Čakali sme viac. Jeden gól a jedna asistencia je na hráča jeho kalibru žalostne málo.
Svitana Patrik (1) - bojoval a bojoval dobre. S jeho hrou vyjadrujeme spokojnosť. Muža so žltými podrážkami bolo na ploche cítiť a tak to má byť.
Rímsky Ján (3) - taktiež sklamal. Nenarobil veľké chyby, nebol tŕňom v päte. Keď však pred začiatkom šampionátu na súpiske svietilo jeho meno, čakali sme viac. Ružinovský rýchlik má na viac a na svetovom šampionáte bol nevýrazný. To sa Rímskemu v extralige nestáva. Jeden gól je pre tohto hráča slabá vizitka. Navyše, pri jeho mene svieti dvadsaťdeväť trestných minút. Boj s USA však bol divoký a možno mu to odpustiť.
Hrivňák Michal (2) - o čosi lepšie ako Rímsky, no od mnohonásobného hráča roka by sme chceli tiež viac ako jeden gól. Na svoje konto si pripísal tri asistencie, no mohol byť omnoho výraznejší.
Ladiver Milan (2) - dvojgólový bojovník nás celkom milo prekvapil. Oproti príprave si dal na svojej hre záležať a držal nervy na uzde. Povahe však nerozkážeš a niekedy sa nechal zbytočne vylúčiť. Tím za to niekedy pykal. Napriek tomu, hral dobre, bojoval za mužstvo.

Celkový dojem: Nemožno povedať, že je zlý. Slováci hrali ako z veľkej knihy. Na rozdiel od našich hokejistov bolo na ich hru radosť pozerať. Sebaistá a dominantná. Taká bola. Divák na tribúne sa nemusel báť o výsledok. Hrali sme vždy o dva stupne lepšie ako súper a gólovo sme to dokazovali. Nezvládli sme jeden zápas. S Českom. Nebolo to v kvalite. Možno v egu, možno v prílišnej motivácii. Vždy to je o tomto jednom zápase. Podľa nášho názoru, keby tí istí hráči nastúpili namiesto českých dresov v iných, porazíme ich. A tu niekde je problém. Ten treba odstrániť. Mohli sme byť majstri sveta, pretože kvalitatívne sme boli na neprekonateľnej úrovni. Jeden zápas však zostal nezvládnutý. Náš dojem je aj napriek tomu veľmi dobrý. Perfektná hra na perfektnom podujatí.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (22 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.