Kežmarok zažil návrat vo víťaznom duchu

By TOPhbl.sk - Posted on 07 september 2011

Vrútky nestačili v úvodnom stretnutí na nováčika z Kežmarku.

Pred peknou diváckou kulisou (110 divákov) sa 3 vrátila Slovenská hokejbalová extraliga do Kežmarku. Po ročnej odmlke sa kežmarskí fanúšikovia mohli opäť potešiť peknému a dramatickému hokejbalovému stretnutiu na celoštátnej úrovni. Úvodný zápas poskytol každému divákovi hodnotný športový zážitok, pretože výborný výkon podali nielen všetci hráči Kežmarku a Vrútok, ale aj obaja rozhodcovia.

Pred úvodným hvizdom si prítomní uctili pamiatku za Mariána Marcineka, kežmarského hokejbalového hráča, ktorý nedávno podľahol zákernej chorobe.

V zápase úvodným náporom začali domáci, no hostia tento tlak eliminovali dobrou obranou a z rýchlych brejkov často strieľali. Čisté šance si ani jedno mužstvo nevypracovalo. Prvá vážnejšia prišla až počas prvej presilovky hostí, no nová brankárska jednotka Kežmarčanov Jozef Slávik, šancu zlikvidoval. Po nepremenenej presilovke hostí prišla prvá domáca a tentoraz sa skóre už menilo. Po prihrávke Marcela Jakubča strelil úvodný kežmarský gól sezóny Popradčan Lukáš Svitana. V úvodnej tretine to bolo zo strany domácich všetko. Ich prednosťou bola kombinačná hra, no negatívom slabá strelecká produktivita. Preto po prvej tretine, z ktorej mali domáci viac z hry, bolo na strelecké pokusy lepšie mužstvo z Turca, keď prestrieľalo domácich v pomere 12:5.

Úvod druhej tretiny lepšie vyšiel Kežmarčanom. Po úvodných streleckých pokusoch v prvej minúte tretiny prešiel hosťujúcimi hráčmi v strednej i obrannej tretine hostí ako nôž maslom Oskar Šlachtič, v nej naviazal na seba oboch obrancov, i brankára, z uhla prihral pred bránu úplne voľnému Marcelovi Jakubčovi a ten strieľal do prázdnej brány, pretože sa brankár nestačil v bráne presunúť, 2:0. Krásny hokejbalový moment. Potom nastalo dobýjanie brány domácich. Vrútky sa častejšie dostávali do dobrých streleckých pozícií a kontaktný gól visel na vlásku. Slávik v bráne domácich mal najväčšie starosti najmä so strelami Kršku, keď po nich sa až trikrát ocitli útočníci Vrútok sami pred gólmanom Kežmarku. S dorážkami si však Slávik poradil, a tak stále bolo 2:0 pre Kežmarok. Domáci mali najväčšiu šancu Šúpalom, keď ho poslal krásne do šance Libor Teplický, no strela tesne minula Féberovu bránu. Domáci sa ale predsa dočkali tretieho gólu, keď dve minúty pred koncom tretiny po akcii Jaseňáka a Liptáka sa presadil Boris Oravec.

V hokejbale ani trojgólový náskok pred poslednou tretinou nič neznamená. O tom sa presvedčili kežmarskí hráči. Poľavili v rýchlosti, i v pozornosti a hostia, to ihneď využili. Už po dvoch minútach, po strele Kováča bolo 3:1. Naraz bolo hostí plné ihrisko. Tlačili sa do domáceho obranného pásma ale gól dali až v polovici tretiny, keď Slávika prestrelil strelec hostí Ruttkay. Do konca tretiny bolo ešte dostatok času na vyrovnanie, a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Diváci videli pekný zápas. Lepším pohybom však opraty zápasu v tomto úseku hry zobrali Kežmarčania. Veľmi im pomohol ukľudňujúci štvrtý gól, ktorý strelil Karol Jankura do odkrytej brány, keď domáci útočníci úplne rozobrali obranu hostí. Štvrtý gól mal na svojej hokejke pol minúty predtým Jakubčo, no zahodil svoju tutovku, keď už dvíhal ruky. Inkasujúci gól trochu rozhodil hostí, čo využili Kežmarčania na strelenie piateho gólu. Ten strelil nováčik v drese Kežmarku Matúš Lipták. Trojgólový náskok trval iba čosi vyše minúty, pretože Šišmič znížil tri minúty pred koncom na 5:3. Zvyšné minúty však už domáci nedopustili zdramatizovanie zápasu a útočnou hrou neustále držali súpera na dištanc. Akurát Jasovský zbytočne fauloval a ponúkol hosťom hrať v samotnom závere ešte hru bez brankára. Umnou hrou si však aj s týmto oslabením poradili a aj keď hostia dali gól, neplatil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

Kežmarok si tak pripísal do tabuľky prvé extraligové body a na rozdiel od svojej premiérovej sezóny úspešnejšie vykročil do súťaže. Pred dvomi rokmi bodoval totiž až v treťom kole.

zdroj: khbl.net

MŠK Kežmarok 5:3 (1:2,2:0,2:3) Kometa Vrútky

Góly: L. Svitana, Jakubčo, Oravec, K. Jankura, Lipták – J. Kováč, Ruttkay, Šišmič

Vylúčenia: 5:6. Presilové hry: 1:0. Strely: 27:29 (5:12, 10:10, 12:7). Rozhodovali: Čačko, Bežo. Diváci: 110.

Kežmarok: Slávik (40.25 – 40.35 Pristaš) – Majer, Šlachtič, Polaček, Smejsík, Šúpala, Jaseňák – Jasovský, K. Jankura, Jakubčo, Teplický, Lipták, Schneider, L. Svitana, Gally, Oravec, Knapik, Jasovský, M. Jankura

Vrútky: Fáber – Bučkuliak, Ľupták, Šišmič, Vidlár – Kolčák, Lihan, Ruttkay, Kováč, Mažari, Javor, Hlaváč, Ferletiak, Dírer, Guraj, Krška

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)