Kanaďan Musto: Veľa by som nemenil


By TOPhbl.sk - Posted on 27 jún 2011

"Neviem, či tento turnaj bol najväčší. Bez pochýb však bol mimoriadne zorganizovaný," povedal pre TOPhbl.sk kanadský kapitán Paolo Musto.

 

Kanadský tím nedokázal vo finále zdolať Českú republiku. Preto si zo svetového šampionátu v Bratislave odnáša zámorský ím "iba" striebro. Kapitán Paolo Musto bol po finále veľmi sklamaný.

"Je to veľmi ťažké prehltnúť. Máme skvelý tím. Urobili sme niekoľko hlúpych chýb, súper to využil a skóroval. Preto vyhral," nehľadal výhovorky kanadský kapitán Paolo Musto a doložil: "Mnoho našich chalanov prehralo súboje jeden na jedného. V týchto momentoch nás súper prevalcoval. Pri loptičke bol skôr. Boli o niečo lepšie ako my."

Česká defenzíva opäť raz ukázala, že je najlepšia na svete. Naši susedia veľmi nešpekulovali. Dali tri góly a stačilo im brániť súpera.

"Česi hrajú vynikajúci defenzívu. Piati bránili v strednom pásme, hrali veľmi umne. To im prinieslo výhru. Mali sme tu však pätnásť mladých chalanov, ktorí sa potrebujú učiť. Nabudúce to snáď bude zlato," dodal pre TOPhbl.sk Musto.

Po boji je každý kapitán. Musto však nevedel nájsť presné slová, ktorými by opísal prípadné zmeny.

"Nemenil by som veľa. Zažili sme skvelý týždeň. Niektorí chalani tu ešte neboli pripravení na takúto úroveň," vyjadril sa líder kanadskej defenzívy. Z nášho hlavného mesta však odchádza s mnohými príjemnými spomienkami. "Zapamätám si, že tento šampionát môže byť môj posledný. Tento tím bol úžasný. Milujem šport, milujem hokejbal. Ak ma o dva roky požiadajú, budem hrať opäť."

Sumarizácie ešte musia chvíľu počkať. Okrem diváckeho rekordu však budú prekonané všetky ostatné historické štatistiky.

"Neviem, či tento turnaj bol najväčší. Bez pochýb však bol mimoriadne zorganizovaný. Mnoho krajín sa však zlepšuje a to je fakt. Iba pred štyrmi rokmi mnohí začínali a ako hrajú teraz. Napríklad také USA, Grécko alebo Portugalsko," zakončil Musto.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.