Jurošek: So Skalicou to bude ťažké, ale musíme to zvládnuť


By Ján Ivančík - Posted on 09 apríl 2010

"Priznám sa, že po pomalšom rozbehu sme toto umiestnenie veľmi neočakávali, no zlepšenou hrou na konci roka 2009 i v úvode tohto roku sme sa pomaly vyšplhali na piedestál," povedal pre fhbl.sk brankár a manažér klubu ŠKB Izoglobal Martin Peter Jurošek.

Martin v prebiehajúcej sezóne dokázal učiniť dokonalý zvrat. Na prelome jarnej a jesennej časti figuroval v okolí tretej priečky. Nádeje na triumf v základnej časti sa však hráči z Turca nevzdali. Dokázali otočiť nepriaznivý vývoj a zosadili z extraligového trónu Vrútky. To v konečnom dôsledku ešte nemusí znamenať úspech. Izoglobal túži po titule, no naň sa ešte musí veľa nadrieť. Nadchádza čas play-off a fhbl.sk sa porozprávalo o priebehu sezóny i nadchádzajúcich útrapách s gólmanom a manažérom v jednej osobe Petrom Jurošekom.

S prvou priečkou môže byť zrejme iba spokojnosť. Vývoj sezóny však tomu nenasvedčoval. Očakávali ste tento triumf?

"Priznám sa, že po pomalšom rozbehu sme toto umiestnenie moc neočakávali, no zlepšenou hrou na konci roka 2009 i v úvode tohto roku sme sa pomaly vyšplhali na piedestál. Samozrejme, výraznou mierou nám k tomu dopomohli aj výsledky našich najväčších konkurentov, ktorí strácali v záverečnom finiši dôležité body."

Do play-off
vstupujete so Skalicou ako prvým súperom. Je to pre vás súper známy. Bude to výhoda, alebo ste z prvého miesta mohli naraziť na schodnejšiu cestu?

"So Skalicou sa v play off stretávame za posledné roky už po tretíkrát. Zatiaľ sme záhorácku prekážku dokázali vždy preliezť, no musím povedať, že to nikdy nebolo ľahké a hlavne príchodom trénera Peťa Košťála nadobudla hra Skalice svoju tvár. Čakáme ťažké zápasy. Samozrejme, keď chceme pomýšľať na ďalší postup, budeme sa musieť s týmto súperom popasovať a my dúfame, že sa nám to opäť podarí."

Začína sa teda play-off. Základná časť je dôležitá najmä z hľadiska postupu. Ten už máte vo vrecku a nadchádza čas najpodstatnejšej fázy ligy. Čo je potrebné, aby ste tento raz v boji o titul uspeli?

"Play-off je úplne nová súťaž. Tu sa stierajú všetky rozdiely medzi jednotlivými mužstvami, hocikto môže prekvapiť. My vstupujeme do tejto súťaže z prvého miesta, no liga sa v posledných rokoch ohromne vyrovnala a majstrovský titul môže získať prakticky každý z tejto osmičky. Dvojičky vo štvrťfinále sú skutočne zaujímavé, nechajme sa prekvapiť, ako to celé dopadne. A čo spravíme pre ten titul? No ako každý rok sa budeme snažiť spraviť pre to úplne všetko, osobne som však zástanca postupných krokov a vo finále ešte nie sme (úsmev)."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.