Júl v Nitre opäť so Stümpel Cupom


By joziva - Posted on 27 máj 2011

Rok opäť uplynul ako voda a pod Zoborom pripravujú už šestnásty Stümpel Cup.

 

Nitriansky štadión už po šesnásty raz privíta známy turnaj s názvom Stümpel Cup. V dňoch 2.-3. júla sa odohrá tradične na vedľajšej ploche zimného štadióna v meste pod Zoborom.

Účastníkov bude tradične pätnásť, rozdelených do piatich skupín po troch. V sobotu sa celky pobijú o osem postupových miest zaručujúcich účasť v štvrťfinále. Z každej skupiny postupuje víťaz a k tomu trojica najlepších tímov z druhých miest.

Záujem o podujatie je veľké. Zlepšenia počas plynúceho času sú markantné, hoci na vlaňajší ročník sa vzniesla i kritika. Vysokú úroveň podujatia a zúčastnených mužstiev naposledy rušili pravidlá. Nehralo sa totiž na podľa pravidiel Slovenskej hokejbalovej únie, ale podľa upravených. Chýbal napríklad offside a to robilo, najmä extraligistom, značné problémy. Predbežné prihlášky budú akceptované do konca mája.

Na podujatí nebudú chýbať opäť známe tváre z hokeja či hokejbalu, organizátori však zatiaľ konkrétne mená neprezradili. Pred rokom sa z prvenstva tešil tím zo Zvolena, vedený najlepším hráčom turnaja Michalom Chovanom. Vlani sa na podujatí objavilo viacero osobností, vrátane Jozefa Stümpela, ktorý každoročne prevezme záštitu nad turnajom. Diváci mohli stretnúť i Branislava Mezeia, Jaroslava Haláka a mnoho ďalších hokejistov ale i významných hokejbalistov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.