Gajary chystajú Flames Cup

By Ján Ivančík - Posted on 06 august 2011

Po nedávnom turnaji o pohár starostu obce zažijú Gajary ďalší turnaj.

Posledný augustový víkend plánuje tím I.SHbL Bratislava-Záhorie Gajary Flames usporiadať turnaj s názvom Flames Cup 2011.

Čas: 8:00 – 20:00 h
Štartový vklad: vo výške 80 eur . Štartový vklad zahŕňa náklady na technickú realizáciu tohto dvojdňového turnaja (odmeny pre rozhodcov, časomieru, , poháre, atď.).

Hrací systém

Flames Cup 2011 bude odohraný na in-line ploche za účasti desiatich tímov (dve základné skupiny). Hrá sa systémom 5+1, minimálny počet hráčov na ploche 3+1; 2-krát 10 minút čistého času. V základných skupinách sa bude hrať systémom každý s každým.
Bodovanie: víťazstvo 3 body, remíza v riadnom hracom čase 1 bod, prehra 0. O konečnom poradí mužstiev postupne rozhoduje: počet bodov, vzájomný zápas, celkové skóre (rozdiel vsietených a inkasovaných gólov), skóre zo vzájomných zápasov (rozdiel vsietených a inkasovaných gólov), vyšší počet vsietených gólov, nájazdy. Prideľovanie tímov vo štvrťfinále bude podľa kľúča 1.-4., 2.-3. (krížový systém). Vo štvrťfinále, semifinále, finále a v zápasoch o umiestnenie bude v prípade nerozhodného stavu po riadnom hracom čase nasledovať predĺženie 5 minút čistého času. Hrá sa na zlatý gól. Ak ani v predĺžení nepadne gól, budú nasledovať tri nájazdy na každej strane.

Tresty: menší trest 1 minúty, väčší trest 3 minúty (3+DKZ), osobný trest 5 minút. Hráč, ktorý dostane trest do konca zápasu alebo dva osobné tresty, v nasledujúcom zápase nesmie nastúpiť.. Čakacia doba je maximálne 5 minút od času, kedy sa malo stretnutie začať podľa rozpisu. Po príchode mužstva do čakacej doby dostane tím menší trest 1 min. Mužstvo musí mať do čakacej doby na ihrisku minimálne 5 hráčov s brankárom vo výstroji. Ak sa tím načas nedostaví na zápas alebo inak závažne poruší pravidlá turnaja, bude konkrétny duel kontumovaný v jeho neprospech 0:5. Mužstvo musí na zápas nastúpiť v požadovanom výstroji.

Rozhodcovia
Zabezpečí a deleguje organizátor turnaja.

Program turnaja
Vyžrebovanie jednotlivých skupín a kompletný program turnaja bude známy do týždna pred podujatím.