Finále extraligy seniorov sa začne o týždeň neskôr


By Ján Ivančík - Posted on 09 máj 2019

Skalica a Považská Bystrica sa dohodli na posune finálovej série extraligy.

Finálová séria extraligy seniorov medzi Skalicou a Považskou Bystricou sa odohrá o týždeň neskôr. Dohodli sa tak finalisti, ktorí sa rozhodli aj týmto spôsobom si uctiť pamiatku zosnulého reprezentačného kouča a dlhoročného reprezentanta Dušana Danka.

"Na základe smutnej udalosti a po dohode s klubom HBK Hokejmarket Skalica súhlasí náš klub s posunutím začiatku finálovej série o týždeň. Z úcty k jednej z ikon hokejbalu na Slovensku je to asi to najmenej, čo môžeme ešte pre Dušana urobiť. Celý klub HBK PROTEF Považská Bystrica vyjadruje pozostalým a kamarátom úprimnú sústrasť," oznámili Považania na svojom konte na sociálnej sieti facebook.

Išlo o reakciu na skalický návrh, ktorý Záhoráci okomentovali slovami: "Na základe nečakanej a veľmi smutnej správe o úmrtí nášho protihráča, spoluhráča a kamaráta Dušana Danka sme sa po dohode s klubom HBK PROTEF Považská Bystrica rozhodli posunúť začiatok finálovej série o týždeň. Týmto spôsobom chceme vzdať úctu pánovi hráčovi, ktorý navždy zostane v našich srdciach."

Nakoľko ŠTK SHbÚ akceptovala posun finálovej série, rozhodujúce boje o titul majstra Slovenska sa začnú v sobotu 18. mája 2019. Zároveň došlo aj k presunu reprezentačného zrazu seniorov, ktorý sa mal uskutočniť počas víkendu.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
15 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.