Dve tváre Stupavy, tá lepšia nájdená v pravý čas


By Michal Runák - Posted on 12 august 2012

 Stupavské nedeľňajšie vzkriesenie zastavila až skalická Havana. 

Lizards Stupava patrila pred turnajom medzi adeptov na popredné umiestnenia. Po sobote by však na tím s jaštericou na drese nevsadil nik ani len deravý groš. Tri zápasy, tri prehry a navyše nedeľné štvrťfinále s dovtedajším parným valcom z Leopoldova, čo je účastník Kežmarskej hokejbalovej ligy. No udialo sa veľké prekvapenie a favorita zastavila práve dovtedy nevýrazná Stupava.

"My sme sa stretli na ihrisku po dlhom čase, od skončenia súťaže sme vôbec netrénovali. Preto sme si zrejme mysleli, že to pôjde samo. V sobotu sme sa prakticky zohrávali, nedeľa už bola omnoho lepšia. Štvrťfinále i semifinále prebiehalo podľa našich predstáv i keď koncovka bola veľmi slabým článkom v našej hre, no a vo finále sa to už prejavilo naplno," povedal bezprostredne po skončení finále útočník Lizards David Štefan.

Práve po jeho premenenom nájazde skončil na turnaji predčasne jeden z najlepšie hrajúcich tímov, ak nie vôbec najlepší. Na margo papierových špekulácií však útočník Stupavy iba potvrdil naše predturnajové prognózy.

"Išli sme sem samozrejme s najvyššími cieľmi. Ak by mi však po sobote niekto povedal, že budeme hrať finále, beriem to všetkými desiatimi. Nie však prehrať takýmto spôsobom, finálový výsledok je až príliš jednoznačný," pokračoval jeden z finálových gólových strelcov a vzápätí doložil aj pohľad na svoj výkon: "Hralo sa mi docela dobre, i keď bol cítiť výpadok v tréningu, telo sa nedá oklamať."

Neúspech vo finále teda mrzel, atmosféru na turnaji si však David Štefan pochvaľoval.

"Atmosféra je fajn, organizácia výborná. Čo ma však mrzí ako hráča, je nešportové gesto hráčov Partizánskeho, ktorí opustili turnaj. Nechcem použiť slovo hanba, ale také veci sa nerobia. Inak nemám čo vytknúť, hralo sa fér."

Hráč so skvelou technikou a hokejbalovým myslením patril medzi najlepších hráčov nielen svojho tímu, ale i celého turnaja. Strieborná medaila má pre Štefana i celý tím Stupavy určite veľkú hodnotu, zastúpené boli tímy z celého Slovenska, i keď k úplnej spokojnosti organizátorov niečo chýbalo. I samotný hráč trafil klinec po hlavičke.

"Myšlienka je to vynikajúca. Takýto turnaj by mal mať rozhodne tradíciu. Chýbalo mi však viac mužstiev napríklad z východu republiky. Kvalita však bola i napriek tomu výborná, zúčastnilo sa kopec extraligistov, čo dáva nášmu striebru rozhodne lesk," ukončila s polovičnou dávkou spokojnosti opora porazeného finalistu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.6 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.