Dvadsiatka zaskočila Nitru

By Michal Runák - Posted on 04 február 2012

V slovenskom derby na turnaji v Plzni ťahal majster prekvapivo za kratší koniec.

Duel dvoch slovenských tímov bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Šance sa striedali na oboch stranách, diváci však čakali na prvý gól až do 11. minúty, kedy otvoril skóre Michal Hrivnák. Z vedenia sa však Nitrania neradovala dluho,  v čase 12:10 vyrovnal na 1:1 Branislav Hlaváč. Do kabín sa tak išlo za vyrovnaného stavu.

Taktiež v druhej polovici zápasu bol obraz hry rovnaký, obe mužstvá mali približne rovnako z hry, brankári sa museli obracať. Náskok opät získal slovenský majster, tentokrát zásluhou Filipa Titku. Naša juniorská reprezentácia však dokázala opät vyrovnať. V 24. minúte sa od modrej čiary trafil Adam Matúš. Pretože ďaľší gól z hry už neprišiel, museli rozhodnúť samostatné nájazdy, v ktorých bol úspěšnejší tím, ktorý v základnej hracej dobe dvakrát doťahoval náskok súpera.

rep_svkSlovensko U20 3:2sn (1:1, 1:1) Nitrianski Rytieri

Góly: 12:10 Hlaváč (Šibík), 23:49 Matúš (Hlaváč), rozh. nájazd Knapík - 10:58 Hrivnák (Mráz), 16:31 Titka.
Rozhodovali: Touš, Michalidis. Vylúčenia: 4:1. Využitie: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 75. Strely na bránku: 26:27.

Slovensko U20: Slávik (Krško) - Zluky, Matúš, Bukový, Mažari, Gáborík, Bors, Pružinský, Mišík - Šibík, Čavajda, Hlaváč - Borsík, Miške, Gúcky - Cebo, Pelikán, Martančík - Knapík, Bielený, Hulín - Kukla.
Nitra: Petrík (Gažík) - Titka, Maxin, Haring, Tary, Káčer, Martiška, Javorčík, Ščasný - Ďurický, Thron, Beniač - Hrivnák, Maděra, Mráz - Mach, Kučerka, Riegel - Ecker.

Peter Jurošek

(tréner U20): "Mali sme hrať až zajtra a vôbec sme s dnešným zápasom nepočítali. Nakoniec sme si rýchlo pred zápasom rozdali dresy a helmy a išli hrať. Zápas hodnotím pre nás velmi kladne, po všetkých stránkach. Myslím si, že sme na úvod pripravili velké prekvapenie."

Ján Ďurický (kapitán Nitry): "Pripravovali sme sa na zápas s maďarskou reprezentáciou, čiže na ľahšieho súpera. Dvadsiatka bola veľmi behavá, hrali velmi dobre. Naopak, my sme boli pomalší v pohybe, ani prihrávky sa nám moc nedarili."

zdroj: plzen.cz