Do Čiech s jasným cieľom, i keď cesta nebude ľahká


By Michal Runák - Posted on 12 jún 2012

"Bude to náročná cesta, ale my sme Slováci a ľahké cesty si nevyberáme," hovorí pre TOPhbl reprezentant U20, Tomáš Červenka.

Jeden z mnohých nominovaných vo výbere U 20, ktorý má zlato z MS U 18 z Mostu je aj bratislavský obranca Tomáš Červenka. Hokejista, ktorý však po sezóne vymení korčule za tenisky a nechýba na žiadnom veľkom turnaji a nielen tom mládežníckom. Aj preto si opäť vyslúžil pozvánku trénerov na MS. Červenka nechýbal na žiadnom z nominačných zrazov, tréneri preto o jeho forme majú dokonalý prehľad. Pred odchodom na MS nám poskytol rozhovor o cieľoch, motivácii i nálade v mužstve. 

Po dvoch rokoch sa partia z U 18 stretla tentoraz v U 20. Vtedajšia osemnástka ide prakticky obhájiť titul, akurát vo vyššej kategórii. Súperov prakticky poznáte, no obhájiť je vždy tažšie ako získať...

"Samozrejme. Naša rodina prišla o pár starých členov, ktorí to s nami tiahli už od " 16-nástky ". Tento rok som zažil aj omnoho viac výberov na MS. Prišlo nás cez tridsať chalanov, ktorí chceli obliecť národný dres. Po majstrovstvách Slovenska tréneri určili ešte pár mien navyše, ktoré dostali na reprezentačné zrazy pozvánku. Budeme sa snažiť uspieť v každom zápase a ísť do každého zápasu naplno." 

Príprava nebola ideálna, ak sa napríklad porovnáme z Čechmi, ktorí sú spolu už niekoľko mesiacov a úspechu podriaďujú všetko. Nebude to nevýhodou?

"Hokejbalová základňa na Slovensku nieje na vysokej úrovni. Hráme však spolu už nejeden šampionát, takže istá zohranosť tam už je. Česi majú kvalitnejšie ligy, či už aj tie juniorské ale aj seniorské. Majú množstvo hokejbalových hál, čo je na Slovensku minimum. To je však na dlhú debatu."

Ktorí súperi budú najťažším orieškom v ceste za obhajobou?

"Každý jeden, pretože v našej kategórii nebudeme mať jeden pohodový zápas. V každom musíme zabrať ak chceme siahnuť na cenné kovy."

Aká je nálada v mužstve?

"Každý z nás je nabudený a motivovaný obhájiť titul. Bude to náročná cesta, ale my sme Slováci a ľahké cesty si nevyberáme."

Partiu tvoria predovšetkým chalani z Vrútok, Martina a Nitry. Kto sa najviac stará o zábavu?

"Jednoznačná prevaha chalanov je práve z týchto miest. Tam je hokejbal najviac rozvinutý a majú pravidelné tréningy a aj veľa klubových úspechov. O zábavu sa budú ako vždy starať naši DJ-i z Martina a Vrútok."

Kde je podľa teba najväčšia sila tohto výberu?

"Najväčia sila sú naši " rýchlobežci ". Dnes je trend v hokejbale byť rýchly. Spoľahlivý sú aj gólmani a defenzívne rady. Verím každému jednému chalanovi z tohto výberu a som ochotný zabojovať za každého z nich."

Trénermi výberu sú Jurošek s Ďurisom, ako funguje táto spolupráca podľa teba?

"Sú v prvom rade priatelia. Na lavičke panuje neuveritelná pohoda, a nedostatky sa snažia riešiť skôr dohovorom ako krikom. Majú skúsenosti z mnohých MS, takže sa od nich máme čo učiť a myslím si, že nám to môže len pomôcť."

Z tejto kategórie má mnoho chalanov šancu uspieť i na najvyššom fóre, teda mužskej reprezentácii. Ako vnímaš celkovo stav mládeže na Slovensku, čo sa hokejbalu týka?

"Chalani, ktorí sú v našom tíme a hrávajú iba hokejbal, vidia samozrejme svoje ciele v mužskej extralige. Mnohí z nich, ak nie všetci, hrajú túto ligu. Mám z posledného obdobia pocit, že o hokejbal v posledných rokoch javí záujem mnoho detí, pretože sa tam tvorí super partia do života." 

Na čo sa ty osobne tešíš najviac?

"Na atmosféru, skvelých ľudí a mnoho krásnych momentov z ihriska. Dúfam že nám to pôjde, a budeme úspešní aj tento rok!" 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.