Brestovský: Chceli sme byť v hornej polovici tabuľky a zatiaľ niet dôvodu na zmenu cieľov


By Ján Ivančík - Posted on 15 apríl 2010

"Z našej strany bude dôležité zlepšiť občasné prejavy individualizmu v zápase zo strany hráčov, a potom budeme hrať ešte lepšie," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Adam Brestovský.

Prebiehajúca sezóna účastníkovi III.FHbL Wilds evidentne chutí. Mužstvo sa svojimi výkonmi dostalo na čelo priebežného hodnotenia a proti žiadnemu súperovi "divosi" ešte nezaváhali. Napriek tomu zo svojich úspechov veľké haló nerobia.

"Našim predsezónnym cieľom bolo umiestniť sa v prvej polovici tabuľky, a po prvých troch kolách nie je podľa mňa dôvod na tom niečo zatiaľ meniť," povedal pre fhbl.sk Adam Brestovský a doložil: "Každopádne sa posnažíme byť čo najvyššie. Naše doterajšie úspechy by som pripísal stabilnej dochádzke a zodpovednému prístupu celého tímu."

Tretia FHBL spoznáva dvoch nových účastníkov. Cukers i Pelikans sú výrazným oživením ligy. Najmä prvo menovanému mužstvu sa veľmi darí.

"Dve nové mužstvá sú určite oživením súťaže, najmä preto, že sa ukazujú ako kvalitné. Podrobnejšie to posúdiť neviem, keďže zápasy s nimi nás ešte len čakajú ale to že najmä klub Cukers sa ako nováčik drží hore určite svedčí o ich kvalite," vyjadril slová uznania Brestovský.

Uplynulá sezóna priniesla v tretej lige nečakanú vyrovnanosť. Bol to azda trend všetkých FHbL. Nový ročník sa iba rozbieha, no dnes sa zdá, že tabuľka bude rozčlenená skôr na dve časti ako vyrovnaný celok.

"Myslím si, že po troch kolách je predčasné hodnotiť všetky mužstvá a deliť ich rovno na slabšiu a silnejšiu polovicu. K favoritom súťaže určite patria Amatéri, Davos ale šance podľa mňa majú aj spomínaní Cukers a my sa tiež môžeme pokúsiť zamiešať karty. Pozor si treba dávať na každého od hora dole a ísť od zápasu k zápas," volí konzervatívnu a určite najsprávnejšiu politiku hokejbalista z Wilds.

Výkony "divochov" v prebiehajúcej sezóne možno hodnotiť iba kladnými slovami. Zatiaľ čo v lige možno nájsť viacero sklamaní, Wilds patria definitívne k tým pozitívnejším.

"S našimi doterajšími výkonmi môžem byť iba spokojný. Treba však povedať, že s najsilnejšími súpermi sme ešte nehrali a až tieto zápasy ukážu na čo reálne máme. Z našej strany bude dôležité zlepšiť občasné prejavy individualizmu v zápase zo strany hráčov, a potom budeme hrať ešte lepšie. Ako plus vidím dobré začlenenie nových hráčov do klubu a neochotu vzdať sa aj za nepriaznivého stavu ako napríklad v poslednom kole. Dúfam že nám to vydrží čo najdlhšie," nestráca optimizmus Adam Brestovský.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.