Brankár Nitry o finále Mamut Cupu U20: Dobre sme bránili


By Pavol Jašo - Posted on 30 máj 2011

"Podľa výsledku bol Ružinov ľahší súper ako Vrútky, no určite to bol vyrovnaný zápas. Padlo nám viac gólov a zrejme sme viac chceli vyhrať," vyjadril sa pre TOPhbl.sk Peter Ziman.

Nitrianski rytieri zaznamenali ďalší úspech. Na Mamut Cupe hráčov do dvadsať rokov triumfovali, keď vo finále porazili mimoriadne silné Vrútku.

"V skupine sme skončili na druhom mieste, keď sme prehrali iba s Košicami. Bol to smolný zápas. Povrch nebol ideály, dosť sa šmýkalo a hralo sa ťažko. Vo vyraďovacích dueloch sa nám, našťastie podarilo zvíťaziť," povedal pre TOPhbl.sk brankár Peter Ziman.

V semifinále Nitrania poslali do boja o tretie miesto Ružinov. Ani to nebol ľahký súper. "Podľa výsledku to bol ľahší súper ako Vrútky, no určite to bol vyrovnaný zápas. Padlo nám viac gólov a zrejme sme viac chceli vyhrať," vyjadril sa Ziman.

Nitrania nemali vo finále najlepší vstup do zápasu. Gólman "rytierov" inkasoval už v prvej minúte. "Neviem ako to za mňa prešlo. Prvú strelu som vyrazil a loptička sa kotúľala vedľa m§a. Chcel som ju zakryť, ale nešťastne sa odrazila za môj chrbát," opísal situáciu brankár mužstva spod Zobora.

Ani zvyšný priebeh stretnutia však nehral domáci do kariet. Takmer celý duel museli doťahovať manko. "Mali sme viac striel i hry ako súper. Chalani dobre bránili a podarilo sa nám vsietiť o gól viac," zhodnotil Peter Ziman.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.