Šestnáste kolo 1.FHBL - Preview


By Ján Ivančík - Posted on 23 august 2009

HVTT sa bude snažiť obhájiť jarné prvenstvo v ťažkom dueli s Vlkmi, zatiaľ čo Lipa Team natúpi proti outsiderovi Tigrom. Gorazd preverí formu "diablov" a Coyotes sa budú snažiť ukázať v lepšom svetle pred Capitals. Toto všetko a ešte viac ponúka prvé jesenné a celkovo 16.kolo I.FHbL.

12.00

VLCI TIP:     HVTT
HVTT ČERMÁŇ

Naozaj ťažký súper čaká na aktuálneho  lídra tabuľky. Ak pomýšľa Čermáň nad stálym prvenstvom, nesmie brať nič iné ako výrhru pretože úradujúci majster Lipa Team mu dýcha na chrbát.

HVTT sa bude snažiť kombinačnou hrou predčiť svojho súpera a nastrieľať čo najviac gólov, zatiaľ čo taktika Vlkov by sa mala orientovať viac na rýchlosť. Či sa Čermáňu skutočne podarí zdolať zdatného súpera sa dozvieme v sobotu o dvanástej.

13.00

  ZÁMSKI RANGERS TIP:   Raffales
HK 99 RAFFALES

Súboj piateho a jedenásteho môže priniesť skutočne hvalitný hokejbal, no predpokladáme, že víťaz bude jednoznačný. Tak ako hovorí tabuľka i my prognózujeme jednoznačnú výhru Raffales.

Zápas by sa podľa všetkého mal niesť v dynamickom tempe, no "domáci" z Nových Zámkov pravdepodobne nasadené tempo nevydržia.

 

14.00

REVCO JOKERIT TIP:    Jokerit
BELASÍ

Minuloročný finalista akoby ešte stále iba hľadal formu z uplynulej sezóny. Siedma priečka určite nie je pre "šašov" žiadnym úspechom a ich cieľe sa nachádzajú razantne vyššie. Nakoľko je stred tabuľky neuveriteľne vyrovnaný aj jeden zápas môže veľa zmeniť. Sused navrch od Jokeritu je Sv. Gorazd, ktorý má neľahkú úlohu, a síce poraziť Devils, čiže dvere nahor sú pre Jokerit stále otvorené. Pokiaľ si však nechcú "oranžoví" nechať dýchať na chrbát od nováčika z ARC výhra je skutočne nevyhnutnosť.

Na druhej strane Belasí tiež nepatria k outsiderom prvej ligy. Deviata priečka s jednobodovým náskokom nie je žiadna výhra, a preto o motiváciu nebude núdza. Na "rytierov" z ARC strácajú len dva body, no v prípade prehry je prepad v tabuľke naozaj reálny.

15.00

SUOMI CHRENOVÁ TIP:     Adler
HBK ADLER NITRA

"Fíni" z Chrenovej budú čeliť ťažkej skúške. Momentálne štvrtý celok s ambíciami na prvú trojku nie je žiadny ľahký oriešok. Chrenová však motiváciu určite má, veď na prvú desiatku stráca iba jeden bod.

"Orli" majú zarobené na mimoriadne úspešný ročník. Po jarnej časti sa nachádzajú na štvrtej priečke a od špicu ich delia len dva body, preto sa dá predpokladať, že na Suomi nezakopnú.

16.00

ARC KNIGHTS TIP:     Knights
ESÁ

Nováčik prvej ligy sa predvádza naozaj slušnými, no i veľmi nestabilnými výkonmi. Začiatok ročníka oslavovali "rytieri" na najvyšších postoch a následne prišiel prepad až na ôsme miesto. To je ale na druhej strane asi to umiestnenie, o ktoré ARC bojuje. Náskok Revca nie je veľký, no minimálne dvojzápasový a tak sa Knights budú musieť v dueli s Esami snažiť.

"Kartári" po prvom strete s nováčikom ročníka neobstáli najlepšie a domov si odniesli poriadnu nakladačku. Remíza by bola v tomto prípade pre nich ten vysnívaný variant. Predposledné mužstvo minulej sezóny sa však zatiaľ drží celkom solídne keď mu v tabuľke patrí 13. priečka. Podarí sa Esám malý zázrak?

17.00

  TIGRI TIP:     Lipa
LIPA TEAM

Tigri prišli v prestupovom termíne o jednu z najväčších opôr Martina Zelenaja a je otázne ako sa s touto stratou vyrovnajú. Šelmy sa v tomto ročníku skutočne trápia a o minuloročných pozíciách ani len nesnívajú. Boj o záchranu sa zdá byť stále ťažší a Lipa Team je jednoznačných favorit kola. Otázne je, ako sa počas prestupového termína pripravili na nadchádzajúcu jesennú časť.

Zo strany Lipy by malo ísť o jednoznačnú záležitosť. Očakávame slušnú gólovú nádielku, pretože ak chce majster vytrvať v obliehaní prvej priečky, takéto súboje musia byť samozrejmou výhrou.

18.00

DEVILS TIP:     remíza
SV GORAZD

Devils sú v tomto ročníku veľmi príjemným prekvapením, keď sa starajú o napätie na najvyšších priečkach prvoligovej tabuľky. Len jeden bod ich delí od špicu, no prvá štvorka je tohoroku skutočne vyrovnaná. Hore sa tlačí i favorizovaná Lipa a Adler. Podarí sa Devilsu zdolať mierne odpisovaný Gorazd?

Sv síce nepatrí medzi najfavorizovanejšie mužstvá, no už neraz ukázal, že v pknej zostave dokáže poraziť takmer každého. Pravdepodobne posledný zápas v tomto roku, keď môže Gorazd počítať s najväčšími útornými esami bude ten proti Devils. Počas prestupového obdobia získalo domáce mužstvo FHbL zaujímavú jednozápasovú posilu z francúzska. Prvé meranie síl týchto súperov v tomto roku skončilo remízou- Zopakuje sa, alebo Gorazd oslabený odchodom Lennera a Vrabca podľahne?

19.00

TEAM COYOTES TIP:   Coyotes
CAPITALS

Duel z dna tabuľky. Aj takto by sa dalo charakterizovať meranie síl "kojotov" s "hlavnomešťanmi". Coyotes sľubovali na jeseň veľké zmeny a neštítili sa ani slov o postupe v tabuľke. Jej stred je síce relatívne ďaľeko, no sezóna je mimoriadne vyrovnaná. Capitals by mohli slúžiť ako brilantný odrazový mostík.

Momentálne posledný klub o vypadnutí určite ani neuvažuje. Hoci v boji o poslednú priečku pôjde tento rok pravdepodobne o priamy boj Capitals s Tigrami, Coyotes patria do kategórie poraziteľných súperov. Ak chcú Capitals pomýšľať na zachovanie ligovej príslušnosti, tento zápas by mal byť v ich réžií.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.