Ľadová plocha sa začne rozmrazovať začiatkom augusta, Nitrania berú jedine víťazstvo


By joziva - Posted on 15 júl 2014

"Pricestujú špičkové mužstvá z Kanady, Česka, Fínska, či Švajčiarska, ktoré akiste ponúknu kvalitu, akú ocenia aj  nároční nitrianski športoví priaznivci," povedal primátor Nitry Jozef Dvonč.

Slovensko sa tento rok na hokejbalovej mape naozaj nestratí. Po organizácii svetového šampionátu juniorov v Bratislave prechádza celosvetová pozornosť na Nitru, kde sa v samom závere augusta uskutoční Svetový pohár klubov.

Nitrania deklarujú, že to bude vskutku veľká sláva. Zúčastniť by sa malo šestnásť tímov z Česka, Kanady, Fínska, Veľkej Británie, Luxemburska, Švajčiarska, Nemecka a Rakúska. Zabudnúť nemožno, samozrejme, ani na tri kluby zo Slovenska. Celkovo by tak malo pod Zobor pricestovať 16 mužstiev z deviatich štátov.

Som rád, že v Nitre ponúkneme priaznivcom športu ďalšie atraktívne športové podujatie, ktorým bude Svetový pohár v hokejbale. Nitra bude hostiť špičkové mužstvá z Kanady, Česka, Fínska, či Švajčiarska, ktoré akiste ponúknu kvalitu, akú ocenia aj  nároční nitrianski športoví priaznivci. Ja osobne budem držať palce Nitrianskym rytierom, ktorí sú štvornásobnými majstrami Slovenska a uspeli aj v rámci Česko-slovenského pohára.  Verím, že sa nestratia ani v konkurencii popredných zahraničných družstiev,“ povedal pre oficiálne stránky mesta primátor Nitry Jozef Dvonč.

Ten sa zúčastnil "inšpekcie" klokočinskej haly, ktorá síce primárne slúži na ľadový hokej, no tentoraz sa premení na hokejbalový stánok. Okrem Dvonča prišiel na obhliadku hracieho miesta i prezident Slovenskej hokejbalovej únie Jozef Stümpel,  správca hokejovej haly na Klokočine Štefan Klačko a vedúci mužstva Nitrianskych rytierov Peter Radecký (na snímke).

„Ľadová plocha  na  klokočinskom zimnom  štadióne by sa mala začať rozmrazovať začiatkom augusta, nakoľko koncom prázdnin už bude miestom súbojov hokejbalovej svetovej špičky,“ vyjadril sa správca hokejovej haly na Klokočine a nitriansky mestský poslanec Štefan Klačko

Ambície domáceho klubu azda najjasnejšie ilustrujú jednoznačné slová manažéra HBK Nitrianskych rytierov Nitra Stanislava Petríka vyslovené pre nitra.sk: "Berieme jedine víťazstvo."

foto: nitra.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.