Rímsky si po šampionáte určite zapamätá jediný vsietený gól


By Ján Ivančík - Posted on 28 jún 2011

"Pocity sú úžasné. Aj keď sme dúfali, že tento rok bude na Slovensku finále," povedal pre TOPhbl.sk Ján Rímsky.

Historicky najväčší šampionát je už minulosťou. Slovensko chcelo zabojovať o zlato, na domácej pôde to však tento raz nevyšlo. Šnúra medailových úspechov sa však nepretrhla a Slovensko je stále jedinou krajinou, ktorá získala kov na každom šampionáte.

"Pocity sú úžasné. Aj keď sme dúfali, že tento rok bude na Slovensku finále. Semifinálový zápas nám však nevyšiel a sen sa zrútil. Pokazili sme si to sami najmä v prvej tretine," povedal v rozhovore pre TOPhbl.sk Ján Rímsky a pokračoval: "Myslím si, že v boji o tretie miesto sme to napravili. Diváci teda mohli byť spokojní. Padlo veľa gólov, čo mohlo fanúšikov rozveseliť. Tešíme sa rovnako. Je to medaila ako medaila."

V súboji o bronz však Slováci ukázali svoju silu. "S USA sme sa nemaznali. Aj prvý duel v skupine bol ťažký zápas. Boli tam i konflikty, ale to patrí k hokejbalu. Hokejbal je práve týmto zaujímavý," doložil Rímsky.

Hoci Ján Rímsky nepatrí k starým harcovníkom, má už čosi za sebou. Z bratislavského šampionátu si však určite odnesie príjemné momenty. "Keďže som dal iba jeden gól, tak asi ten si zapamätám," vyjadil sa a dodal: "Z nepríjemných stránok by to bol asi iba zápas s Českom."

Po organizačnej stránke treba pred podujatím zložiť klobúk. Sedemdesiatšesť súbojov v jednom týždni ešte športové podujatie asi nevidelo. "Organizácia bola perfektná. Štadión je skvelý. Celý týždeň tu boli dve tréningové plochy, ktoré sa využívali naplno. Po organizačnej stránke nemožno vytknúť asi nič," uznal nadaný útočník.

Hráči z mnohých krajín boli svedkami historicky najväčšieho turnaja v hokejbale. Zväčša to však takto nevnímali. "Boli sme tu najmä na to, aby sme ukázali, že vieme hrať hokejbal. Nikto to nebral ako historický šampionát a povinnosť uspieť," zakončil Ján Rímsky.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.