Marián Giba sa s reprezentáciou lúči bronzom


By Michal Runák - Posted on 26 jún 2011

"Máme z každých MS medailu. A túto tradíciu sme nechceli porušiť," povedal Marián Giba

Jedným z oslovených hráčov v mix zóne po zápase s USA bol aj kapitán bronzovej družiny Marián Giba. Svoje hodnotenie začal takto:

"Bol som príjemne prekvapený z našej hry, konečne sa nám gólovo darilo, vychádzalo nám hádam všetko na čo sme v tomto zápase siahli."

Američania mali v nohách zápas s Kanadou z večerného semifinále, čas na oddych mali o niečo menší ako naši chlapci. Tí však na toto nepozerali:

"My sme neriešili Američanov, sústredili sme sa sami na seba. Chceli sme medailu a najmä neporušiť tú tradíciu, že sme bez kovu z MS ešte neodchádzali," rezolútne odpovedal kapitán našej družiny.

Bolo teda ťažké zdvihnúť hlavy po takom zápase, aký sme odohrali s Českou reprezentáciou? Giba priznáva že áno: "Bolo to ťažké, najmä bezprostredne po zápase. Počas dňa sme však zdvihli hlavy, hecli sme sa a do zápasu sme už išli s čistou hlavou."

Aj tieto slová svedčia o tom, že sa tento rok s dvojkrížom na hrudi stretla skvelá partia, vedená práve jedným z našich najskúsenejších hráčov. Ten o tomto výbere prezradil: "Boli sme skutočne skvelá partia. Osobne vravím, že jedna z mála takých, aké som za tých pár rokov v reprezentácii zažil. Nebol tu žiadny problémový typ, všetci sme ťahali spolu, trénerov nevynímajúc. Škoda toho zlata, chceli sme ho. V konečnom dôsledku však treba vyzdvihnúť aj ten bronz."

Poznámku o skvelej partii sme Mariánovi položili zámerne. Naša šesťdesiatdeviatka ju totiž už ako člen reprezentácie nikdy nezažije. Určite nie ako hráč:

"Áno, tento zápas bol mojim posledným za národné mužstvo."

Po Kaššovi a Kapánkovi sa teda oficiálne lúči ďaľší z hokejovej siene slávy slovenského hokejbalu. Gibove skúsenosti však dúfajme budeme môcť v budúcnosti využiť. Sú totiž na nezaplatenie a to na akomkoľvek poste. S Mariánom Gibom odchádza zo slovenského tímu okrem kvality aj hráčska inteligencia, váha slova i osobnosti. Šampionát však ukázal, že sa rodia jeho (dúfajme) rovnocenní následovníci.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.