Nebol to komplex ale zlá hra, vraví Blahút


By Ján Ivančík - Posted on 25 jún 2011

"Hrali sme zle ako tím. Ani v defenzíve, ani v ofenzíve sme nehrali dobre," povedal pre TOPhbl.sk Pavol Blahút.

Slovensko je sklamané. Po výkone s Českou republikou nie je dôvod na radosť. Prehrali sme 0:2 a budeme bojovať o bronz.

"Na jednej strane sme vedeli, že to bude veľmi nepríjemnej strane, na strane druhej sme sa toho i obávali. Nemyslím si, že je to komplex. Zdá sa, že sme až príliš moc chceli. Prehnali sme to s agresivitou," začal hodnotenie semifinálového stretnutia Pavol Blahút. Na margo zvyšku stretnutia doložil: "Zbytočne sme sa nechali vylúčiť a hrali sme oslabenie o dvoch mužov. Tam sme inkasovali bežný český gól. Nahodená strela skončila v našej bráne."

Českí reprezentanti nás nepustili prakticky k ničomu. Vedeli, čo na Slovensko platí a túto hru aplikovali. "Česi vedia takéto zápasy udržať, v celku primitívnou hrou. Kazia nám prihrávky a vyhadzujú cez všetky čiary," povedal pre TOPhbl.sk Blahút a dodal: "Útočníkom sme nepomáhali. Bolo to hore-dole. Mohol byť iný zápas, keby sme nevypustili začiatok stretnutia. Bola to naša nedisciplinovanosť, ktorá rozhodovala. Druhý faul, za ktorý sme boli vylúčení bol diskutabilný."

Najmä na začiatku stretnutia boli naši hráči akoby obliati horúcou vodou. Mimoriadne neisto pôsobil i gólman Petrík. Väčšinu loptičiek iba vyrážal pred seba, ani jeho spoluhráči mu však nepomohli.

"Pri takýchto zápasoch nevyzerá žiadny brankár presvedčivo. Pri každej druhej strele mu nejaký hráč clonil. Napriek tomu mnoho pochytal," zakončil slovenský defenzívny hráč.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.