Z najväčších majstrovstiev zlato nebude, Česi nás zdolali

By Ján Ivančík - Posted on 25 jún 2011

Slovensko nezvládlo semifinálový súboj s Českom a podľahlo 0:2.

Slovenská reprezentácia bude hrať na majstrovstvách sveta v Bratislave o 3. miesto, keď v sobotňajšom semifinále prehrala s obhajcami prvenstva z Česka 0:2. Slováci, ktorí postúpili priamo zo skupiny do semifinále, utrpeli na šampionáte prvú prehru. V nedeľu o 15.00 h nastúpia proti zdolanému tímu z večerného semifinálového súboja Kanada - USA.

Česi začali veľmi aktívne a z tlaku vyťažili už po 88 sekundách gól, keď sa presadil tečom Růžičkovej strely Kejř. Slovenskí hráči sa postupne rozbiehali a začali si tiež vytvárať šance. V 6. min však išli do troch a Česi dlhú presilovku o dvoch hráčov tesne pred jej koncom využili akciou na jeden dotyk s presnou strelou Nováka do odkrytej bránky. Česi v prvej tretine dominovali, domáci im však bol zdatným protivníkom. V 18. min mal gól na hokejke Giba, ale Heczko na čiare výborne zasiahol. Slováci sa tlačili do ďalších šancí, ale nedokázali prekonať pozorného českého gólmana. Slovenský tlak sa stupňoval v tretej tretine, ale brankár Heczko sa prekonával. Česi hrozili z rýchlych brejkov a ani Petrík sa nemohol nudiť. Šance Slováka, Chovana či Paločka sa úspechom neskončili. Vo výbornej atmosfére sa hral najlepší hokejbal na šampionáte. Aj keď sa dej odvíjal prakticky celý čas v českom obrannom pásme, Slováci už gól nedokázali dať ani pri power-play spojenej s pres
ilovkou.

Semifinále:

Slovensko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)Česko

Góly: 2. Kejř (Růžička), 8. Novák (Kubeš, Bacovský)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hollett (Kan.), Soraperra (Tal.), 2000 divákov.

Zostavy
Slovensko: Petrík - Minárik, Giba, Kapánek, Blahut, Filip, Káčer, Lvomský, Brejčák - Hrivnák, Svitana, Škvaridlo - Tóth, Chovan, Martinusík - Kanich, Lajčiak, Rímsky - Kašša, Paločko, Ecker - Slovák, Ladiver

Česká republika: Heczko (Jirotka) - Pospíšil, Tyburec, Rejthar, Příhoda, Růžička, Kudela, Hrabica, Chmel M., Honický - Bacovský, Novák, Kubeš, Trčka – Wróbel, Hudeček - Kruček, Roušal, Kejř - Kypet, Chmel P., Bílý.

Stanislav Petrík (brankár Slovenska): "Zápas sme si prehrali v prvej tretine, v ktorej sme vôbec nebehali. Česi všetko dávali na bránku, dali dva góly, prvý ide na môj vrub. My sme vtedy vôbec nestrieľali. Od druhej tretiny sa náš výkon zlepšil, snažili sme sa strieľať z každej pozície, ale nepremenili sme šance. Je pravdou, že sme ich mali mať viac."

Marek Kanich (útočník Slovenska): "Prehra nás veľmi mrzí. Hneď v úvode sme sa dostali do oslabenia o dvoch hráčov, v semifinále to nie je žiadna sranda. Vylúčenia poznačili prvú tretinu. Česi zahrali veľmi dobre takticky, výborne pokrývali modrú a čakali na nás."

Pavol Blahut (obranca Slovenska): "Česi hrali typický hokejbal, dostali sa do vedenia, potom hrali vynikajúco takticky. Darilo sa im vyhadzovať loptičky tesne za červenú, nepúšťali nás pred bránku. Výborne bránili, naši útočníci sa nedostávali do šancí a my obrancovia sme im nepomohli . Česi to dnes zahrali vynikajúco."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)