Matejová zdvihla pohár ako prvá, zisk titulu vybojovala zo striedačky


By Ján Ivančík - Posted on 24 jún 2011

Zranená Matejová: "Verila som, že to baby dokážu."

Slovenské hokejbalistky získali zlato na svetovom šampionáte. Historický moment pre slovenský šport. Vo finále pokorili Kanaďanky v nervydrásajúcom súboji 1:0. Obrankyňa Michaela Matejová mohla byť pri tom iba na striedačke pre zranenie nohy.

"Veľmi sa s babami teším. Moc ma mrzí, že som nemohla byť pri tom na ploche, avšak je to skvelý pociť. Verila som, že to baby dokážu a stalo sa to," povedala pre TOPhbl.sk Matejová a doložila: "Konečne sa nám podarilo poraziť Kanaďanky. Zdolali nás asi trikrát za sebou, teraz sme im to vrátili vo finále."

Je to veľmi náročné vymeniť hokejku za barlu. "Nie je to jednoduché, ale taký je šport. Prináša veľa zranení. Ja dúfam, že koleno sa dá do poriadku o o dva roky budem pri tom i ja a babám pomôžem," verí slovenská opora.

Finále prinieslo množstvo úskalí. Neboli sme počas celého duelu lepším tímom a mnoho momentov prinieslo infarktové situácie. "Verila som, že to baby dotiahnu do úspešného konca. Podarilo sa a sme šťastné," zakončila Matejová, ktorá následne zamierila oslavovať vyrúžený titul.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.