Kanaďanky ocenili prínos slovenskej brankárky


By Ján Ivančík - Posted on 24 jún 2011

"Bolo nám tu krásne, teraz budeme držať palce našich chlapcom," povedala pre TOPhbl.sk najlepšia Kanaďanka vo finále Lesley McArthur.

Kanaďanky prešli základnou i vyraďovacou časťou ženského turnaja na MS v Bratislave bez najmenších problémov. Pri bodovej zhode pokorili Slovensky v základnej skupine po samostatných nájazdoch. Vo finále sa opäť stretli s usporiadateľskou krajinou. Hoci boli výrazne lepšie, rozhodol iba jeden gól a vynikajúci výkon slovenskej brankárky.

"Bol to fyzicky veľmi náročný duel. Od predošlých sa v mnohom odlišoval. Hrali sme dobre, vytvorili sme si množstvo šancí. Náš protivník mal vynikajúcu brankárku a to bola naša smola," povedala pre TOPhbl.sk Lesley McArthur.

Domáce prostredie zohralo svoje a Slovenky napokon zvíťazili. Pre zámorský tím tak zvýšili iba strieborné medaile. "Diváci boli veľmi hluční. Vytvárali veľmi dobré prostredie pre domáce hráčky. To ich zrejme vyburcovalo ku kvalitným výkonom," povedala McArthur.

Ženský turnaj sa skončil, pre Kanaďanky to bola zaujímavá skúsenosť. "Počas šampionátu sme zažili množstvo srandy. Bratislava je naozaj krásne mesto, tiež ľudia boli skvelí. Zažili sme tu veľmi pekný týždeň a je nám tu skutočne dobre. Určite zostaneme držať palce našich chlapcom a na zápasoch ich budeme povzbudzovať," doložila najlepšia Kanaďanka vo finále. Jej rodáci sa predstavia priamo v semifinále, keďže postúpili z prvého miesta v základnej skupine.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.