Lepšie výsledky, viac divákov, vedia Slováci


By Ján Ivančík - Posted on 20 jún 2011

"Ak chceme na šampionáte niečo dokázať, vylúčeniam sa musíme vyvarovať," tvrdí strelec druhého slovenského gólu Marek Kanich.

Slovensko na úvod zvíťazilo. Začiatok býva najťažší, no slovenskí hokejbalisti ho zvládli vynikajúco. Výhra 8:1 nad výberom Rakúska zodpovedá hre predvedenej na ihrisku.

"Bol to skvelý zápas na úvod. Tak to má vyzerať, takéhoto súpera sme si želali. Zatiaľ to máme dobre rozohraté," povedal po stretnutí strelec druhého slovenského gólu Marek Kanich a pokračoval: "Som rád, že sa mi podarilo skórovať. Góly mužstvu vždy pomôžu."

Hneď v úvodnom súboji sa zrodilo prekvapenie. Reprezentácia Grécka pokorila USA a práve tento súper čaká na Slovákov ako druhý v poradí."Gréci sú veľmi behaví, majú úplne iné mužstvo ako v Plzni. Zo šampionátu z roku 2009 im ostalo asi deväť hráčov. Bude to veľmi náročný súboj, zrejme ten najťažší v skupine," vyjadril sa Kanich.

Hokejbalové majstrovstvá sveta v Bratislave sú tie najväčšie v histórii. Divácky záujem však zatial nevzbudili. "Myslím si, že sa to ešte rozbehne. Zatiaľ je to iba úvod turnaja. Čím budú lepšie výsledky, tým viac divákov bude na štadión chodiť," myslí si opora slovenskej reprezentácie.

Úvodný duel Slovenska bol výrazne ovplyvnený vylúčeniami. Ako na strane Rakúska, tak i na slovenskej strane. "Po prvej tretine už súper nevládal. Faulov tam bolo dosť, no i my sme mali mnoho vylúčených Tomuto sa musíme vyvarovať, ak chceme na turnaji niečo dokázať," vie Kanich.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.