Slováci do šampionátu vstúpili pravou nohou

By jaso - Posted on 19 jún 2011

Slovensko na svojom úvodnom stretnutí uspelo v súboji s Rakúskom rozdielom nie jednej triedy.

Slovensko má za sebou úvodný súboj majstrovstiev sveta. Na začiatok boli na našich reprezentantov pripravení Rakušania.

Úvod do stretnutia nám vyšiel výborne. Už v druhej minúte otvoril skóre Chovan, keď zaskočil brankára súpera svojim pohybom spoza brány. Ešte v prvom dejstve sa Slovensku podarilo zväčšiť svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Pri druhom zásahu bol Kanich.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokejbal. O jediný zásah sa zaslúžil Lajčiak, no treba poznamenať, že viacero šancí mali i hráči Rakúska. Naša reprezentácia pôsobila nezaujatým dojmom a dávala súperovi množsto príležitostí. Rakúsko nehralo odovzdane a pokúsilo sa o zvrátenie stavu.

Vstup do tretej tretiny Slovensku vyšiel obdivuhodne. Počas úvodnej minúty usporiadateľská krajina skórovala hneď trikrát a o víťazovi bolo rozhodnuté. Rakúsko nemalo dosť síl odolávať po nápore gólov v krátkom časovom rozpätí. Česný úspech zaznamenal v 43. minúte Rampfl. Strela Reitera sa odrazila od zadného mantinelu a Rampfl pohodlne zakončil za Petríkov chrbát.

Rakúsko 1:8 (2:0, 1:0, 5:1) Slovensko
Góly: 1:39 Michal Chovan, (Slovák, Tóth), 11:38  Marek Kanich (Káčer), Lukáš Lajčiak, Marián Giba (Hrivnák, Svitana), Chovan (Tóth), Lajčiak, Tóth (Slovák, Chovan), Kapánek (Chovan, Slovák) - 42:45 Rampfl (Reiter)

Ceny za najlepších hráčov stretnutia prišli odovzdať primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, držiteľ zlatej medaile Jozef Stümpel a prezident SHBÚ Jaroslav Melíšek. Za tím Slovenska ju prebral Michal Chovan, za tím Rakúska Claudio Mette.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)