Zlaté Moravce: "Citróny" sa radujú zo štvrtého triumfu


By Štefan Vaňo - Posted on 11 jún 2011

Už aj v ZMHL je dobojované a poznáme víťaza tohtoročnej sezóny 2010/2011. Stalo sa ním mužstvo Lemonsu.

Tak ako vlani, tak aj tento rok sa vo finále stretli „starí známi“ – mužstvo Benetton, niekoľko násobný majster, najúspešnejšie mužstvo z pohľadu počtu titulov, a proti nim „večne druhý“ Lemons, ktorý chcel zlomiť finálové prekliatie a konečne zdvihnúť pohár víťazov nad hlavu.

Po prvom finálovom zápase mohli byť spokojnejší hráči Lemonsu, keď triumfovali 5:4 po samostatných nájazdoch a ujali sa vedenia 1:0 v sérii, ktorá sa hrala na tri víťazné zápasy. Druhé finálové meranie síl vyšlo lepšie v prospech Benettonu, ktorý po dobrom výkone vyhral 2:1 a vyrovnal stav série na 1:1.

Tretí zápas mohol nakloniť misky váh na jednu či druhú stranu, čo mohlo mať rozhodujúci vplyv na konečný výsledok série, preto k tomuto zápasu pristupovali obe mužstvá s veľkou vážnosťou. Výsledok 5:2 prospech Lemons znamenalo opäť vedenie 2:1 na zápasy a nakoniec sa ukázal ako rozhodujúci.

Posledný krok býva najťažší, a nebolo to inak ani v tomto prípade, keď po tvrdom boji vydoloval Lemons na góly chudobné víťazstvo 2:1 a do svojej zbierky tak získal 4.titul majstra Zlatomoraveckej hokejbalovej ligy.

Lemons 2 : 1 (2:0, 2:1, 1:1) Benetton

Lemons: Vaňo 2+0, Jakab M. 0+1, Danác 0+1
Benetton: Tonkovič 1+0, Škula 0+1

stav série -3 : 1

 

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.