Za osem kôl môže každý súper zakopnúť


By Ján Ivančík - Posted on 30 september 2009

"Divákom veľmi ďakujeme za ich podporu v šlágri proti Lipe. Čo nás asi najviac sklamalo, bol výkon rozhodcov. Na takom zápase mal byť niekto skúsený, kto by mal zápas plne pod kontrolou," povedal pre fhbl.sk hráč HVTT Vladimír Orieška.

Dvadsiatedruhé kolo najvyššej Farskej hokejbalovej ligy prinieslo šláger ako bič. Diváci boli svedkami napínavého duelu medzi úradujúcim majstrom Lipa Teamom a dovtedajším lídrom priebežného bodovania HVTT Čermáňom. Od soboty už prešiel istý čas, emócie opadli a my sme sa porozprávali so zástupcom porazeného HVTT, Vladimírom Orieškom. "Zápas s Lipou mal vysokú kvalitu. Hralo sa od začiatku do konca z každej strany v plnom nasadení. Nastúpili sme s jednoznačným cieľom vyhrať a odohrali sme dobrý zápas. Žiaľ, po hlúpych chybách sme museli kapitulovať."

Pred meraním síl mal Čermáň mnoho fanúšikov, no viacerí konštatovali, že skúsenosti budú rozhodujúcim faktorom. Tých má Lipa Team, ako niekoľkonásobný majster nepochybne viac. Proti takému súperovi cíti rešpekt a nervozitu asi každý.

"Nervozita pred zápasom určite bola, veď sa hralo o prvé miesto. To ale určite nebol dôvod prečo sme prehrali," tvrdí Orieška.

Tak, či onak vstúpili do stretnutia lepšie hráči s "Céčkom" na hrudi. Úvod patril práve im, no do víťazného konca to nedoviedli. "Zápas sme začali skvele vyhrávali sme 1:0. Potom sme spravili zbytočné chyby a zrazu sme prehrávali 1:3. Dokázali sme sa ale vrátiť do hry a opäť otočiť výsledok na 4:3 v náš prospech," sumarizuje Orieška i dodáva:
"Potom sme však inkasovali nešťastný vlastný gól na 4:4, a následne zásah na 4:5. Sme sklamaní z výsledku, no nič sa nedá robiť.Sezóna ide ďalej."

Divácka podpora, no nie rozhodcovská
 

Nervydrásajúci duel sledovali i početná divácka kulisa. Ako sa zdalo, bola viac priklonená ná stranu hráčov "Hráme v tréningovom tempe".

"Divákom ďakujeme za ich podporu. Hnali nás dopredu celý zápas," vraví Orieška, no o čosi zarmútenejšie dodáva: "Rozhodcovia nás sklamali asi najviac v tomto zápase. V celom priebehu bolo niekoľko faulov, ktoré neboli vôbec odpískané. Chýbal určite skúsený arbiter, ktorý by mal duel úplne pod kontrolou. Bohužial nestalo sa tak."

Z bojov o najvyššie priečky je teda Čermáň dočasne vyradený. Nasledujúce kolo je však iba dvadsiatetretie, a tak je na nečakané zvraty ešte stále dosť času. Vladimír Orieška má podobný názor: "Do konca sezóny zostáva ešte osem kôl. To je dosť dlhá doba na to, aby Lipa i Devils zakopli v nejakom zápase. My sa budeme snažiť hrať ako najlepšie vieme. Chceme vyhrať v každom zápase."


Čermáň prednedávnom predstavil návrhy nových dresov.
Na to, kedy budú pripravené odpovedá Vladimír Orieška: "Nové dresy sa stále ešte riešia, takže ten predbežný návrh ešte nemusí nič znamenať. Máme ale niekoľko možností a v tíme sa musíme dohodnúť, ktorý z týchto návrhov bude najlepší."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.