Získať trofej by bolo pekné, ale zostávame pri zemi, hovorí Pardel


By Michal Runák - Posted on 15 august 2012

Ružinovčania cestujú do Villachu nekompletní, rozhodne však pomýšľajú na úspech.

Po Nitre je našim druhým zástupcom na Euro Cupe v rakúskom Villachu ŠHBK Ružinov. Bratislavčania sú vôbec najúspešnejším tímom na tomto podujatí. Prípravu na novú sezónu začali o týždeň skôr ako majster z Nitry.

"Začali sme 24. júla. Príprava bola bežná, nejednalo sa o žiadne šetrenie kvôli turnaju. Obraz o príprave nám dá až samotná sezóna," prezradil pre náš web Martin Pardel.

Ako sme spomenuli, Ružinovčania sú najúspešnejším európskym mužstvom, pokiaľ berieme do úvahy výsledky na turnajoch Euro Cup. Vlani v Plzni vyšli oba naše tímy naprázdno a stalo vôbec po prvýkrát v histórii, že sa na tomto turnaji slovenský zástupca neumiestnil v prvej trojke. Túžba priniesť trofej z tejto prestížnej akcie je teda motiváciou samou o sebe.

"Pravdaže, získať trofej by bolo pekné, ale ostávam nohami pri zemi. Takže budem spokojný ak predvedieme pekný hokejbal a kvalita našej hry bude od zápasu k zápasu rásť," opatrne naznačil šance tímu obranca vicemajstra.

Na margo kvality ostatných súperov nám zadák Ružinova povedal: "Súperov sme nepreberali, ale poniektorí naši hráči majú skúsenosti s týmto turnajom, takže o sile súperov určite budú mať nejaké poznatky. Navyše tím, ktorý sa dostane na podobný turnaj, musí mať vysokú kvalitu a toho sa budeme držať."

Bratislavčania však z rôznych príčin necestuje do Rakúska v kompletnom zložení, čo je určite nie príliš dobrá správa. Mužstvu teda nezostáva nič iné, len sa s týmto faktom vysporiadať.

"Je pravdou, že na turnaji sa nepredstavíme v kompletnom zložení, ale kvalitou sa vyrovnáme ostatným súperom a určite nechceme byť na turnaji len do počtu," dúfa na záver optimisticky naladený Pardel.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.