Winter Challenge najlepšie vyšiel Pruskému, výsledky naznačili vyrovnanosť


By Ján Ivančík - Posted on 11 február 2020

VIDEO: Turnaj za účasti štyroch extraligových tímov v Žiline sa stal korisťou Pruského.

V žilinskej hale na Bôriku sa konal druhý ročník Winter Challenge, ktorý štyri extraligové tímy poňali ako súčasť zimnej prípravy pred jarným ligovým pokračovaním. Celkovým víťazom sa stalo Pruské, ktoré predčilo Považskú Bystricu, Nitru a Kežmarok.

Pruské si vybojovalo prvenstvo, keď zakoplo iba raz, a to proti Nitre. Paradoxne, v tom čase už ale bolo rozhodnuté, že pohár pre víťaza poputuje k modro-žltým. Cieľom podujatia však bolo najmä nájsť zohratosť po zimnej pauze.

"Azda ani tak nešlo o výsledky, avšak, samozrejme, chceli sme turnaj vyhrať. Predvedená hra ešte nebola veľmi dobrá, keďže sme sa po zime prvý raz stretli až v priebehu turnaja. Turnaj však celkovo hodnotím pozitívne," povedal pre klubovú televíziu P. Bystrice pílier PROTEF-u Roman Bujdák.

Hráči ŠK 98 tak odchádzali vystrojení okrem dobrého pocitu aj trofejou pre triumfátora. "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo oplatiť Považskej Bystrici vlaňajšiu prehru po nájazdoch. Tiež to bolo akési malé finále, v ktorom sa rozhodovalo aj tento rok. Po prehre s Nitrou sme už ani nerátali s celkovým prvenstvom, ale tabuľka sa tak zamotala, že sme z toho obišli víťazne," skonštatoval útočník Pruského Milan Vozár.

Výsledky Winter Challenge 2020:

PROTEF Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské 3:6
Góly: 8. Piják (Lipták), 23. Piják, 35. Teplický (Lipták) - 11. Vozár (Cíbik), 14. Vozár (Doskočil), 16. Balga (Cíbik), 19. Prna (Vozár), 24. Tichý, 31. Doskočil (Cíbik)

MŠK Kežmarok - Nitrianski Rytieri 4:3 sn
Góly: 12. Kolodzej (Gmitter), 28. Pajer, 33. Miklas (Čepišák), rozh. nájazd Bukovina - 6. Snovák, 18. Jaššo, 30. Caglevič (Myjavec)

Nitrianski Rytieri - PROTEF Považská Bystrica 0:4
Góly: 7. Piják (Teplický, Lipták), 31. Demáček (Škrabko), 33. Piják (Lipták), 34. Bujdák

MŠK Kežmarok - ŠK 98 Pruské 0:3
Góly: 22. Tichý (Balga), 31. Doskočil (Vozár), 32. Balga (Vozár, Tichý)

PROTEF Považská Bystrica  - MŠK Kežmarok 5:1
Góly: 3. F. Čičala, 27. Drábik (F. Čičala), 31. Lipták (F. Čičala), 34. Pják (Teplický), 35. Škrabko (Bušovský) - 26. Skokan (Čepišák)

ŠK 98 Pruské - Nitrianski Rytieri 2:4
Góly: 11. Doskočil (Balga, Vozár), 20. Krčmárik (Vozár),  - 14. D. Štefanka (Tóth), 16. Myjavec (Daniška), 27. Baláška (Snovák, Kaczka), 36. Daniška

Konečná tabuľka turnaja:

1. Pruské
2. Považská Bystrica
3. Nitra
4. Kežmarok

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.