Vlani bronzoví i strieborní šampióni, ale aj dvaja turnajoví nováčikovia


By Ján Ivančík - Posted on 08 august 2019

Predstavujeme Vám ďalšiu päticu odhodlaných účastníkov, ktorí sa chcú zapísať na pohár pre víťaza Víkendu hokejbalových šampiónov.

V predstavovaní účastníkov Víkendu hokejbalových šampiónov pokračujeme v skupine „B“, ktorá neprináša o nič menej kvality, než tá prvá. Už zo zoznamu tímov totiž vyplýva, že bojovať sa bude nekompromisne o každú priečku.

Predmier (Bytča)

Majster ligy z Bytče je pre väčšinu zúčastnených veľkou neznámou. Napriek tomu vo svojich radoch skrýva nemalú kvalitu. Mužstvo zložené z hráčov z malebnej obce Predmier má na svojej súpiske devätnásť mien. Ústrednú úlohu zohráva Michal Krupa, ktorý vo svojom hokejbalovom životopise má aj pôsobenie v extraligovej Považskej Bystrici. Celkovo sa Predmier môže pýšiť iba tými najvyššími priečkami, na ktoré v bytčianskej lige dosiahol. Aktuálny majster to pritom nemal vôbec jednoduché. Od roku 2015, kedy zaknihoval svoje prvé štarty v súťaži, totiž liga naberá čoraz viac na kvalite a súperi sú z roka na rok nebezpečnejší. Ako ustojí bytčiansky majster celoslovenskú konfrontáciu bude jednou zo zaujímavých otázok tohtoročného turnaja.

Funky Monkeys Liptovský Mikuláš (Martin)

Opičky z Liptova si za posledné roky vybudovali silné renomé. To nie iba vďaka svojmu pôsobeniu v martinských ligách (1. ligu vyhrali, momentálne pôsobia v martinskej extralige), ale aj na turnajoch, kde získavajú pekné umiestnenia. Okrem štvrtej priečky na Víkende hokejbalových šampiónov za uplynulý rok sa nestratili ani v neľahkej konkurencii Országh Cup-u. Len pre zaujímavosť, Liptáci majú na svojom konte aj štart na Víkende šampiónov ešte keď sa hral v Gajaroch. Vtedy nastupovali ako šampión regionálnej súťaže zo svojho rodného mesta. Žiaľ, táto súťaž sa odvtedy nedokázala znovuzrodiť.

„Sme radi, že sme opäť súčasťou turnaja. Vážime si, že tu môžeme byť. Túto sezónu sme skončili na striebornej pozícii v lige. Vieme však, že sa berie minulá sezóna a naše štvrté miesto. Sme radi, že liptovskomikulášsky hokejbal môžeme reprezentovať medzi najlepšími. S načim účinkovaním na Országh cupe tento rok nie sme veľmi spokojní. Keďže sa zúčasťnujeme pod hlavičkou turčianskej extraligy, veríme, že na turnaji nesklameme. V kútiku duše veríme, že by sme mohli zopakovať aspoň účasť v semifinále, tak ako tomu bolo minulý rok,“ povedal pre turnajom kapitán mužstva Tomáš Paprčka, ktorý si však uvedomuje, že vlaňajší úspech nebude jednoduché zopakovať.

Scorpions (Považská Bystrica)

Premiéru na Víkende šampiónov zažije aj považskobystrický hokejbal na regionálnej úrovni. Scorpions sú vicemajstrom súťaže z Považia, ktorá sa, žiaľ, taktiež zaradila už medzi ex-bašty slovenského hokejbalu. Kým sa nájde plán na jej reštart, Scorpions si užívajú pôsobenie v žilinskom „vyhnanstve“, kde sa im nebývalo darí. V poslednom ročníku získali do vitríny ďalší strieborný kov, keď vo finálovej bitke nestačili na Blackhawks. „Škorpióni“ však na svojej súpiske majú aj také mená ako Andrej Hrenák, Matej Gajdoš, či Juraj Nagy. V nabitej konkurencií sa preto s najväčšou pravdepodobnosťou nestratia.

Blackhawks (Žilina)

Žilinské farby bude po roku opäť hájiť mužstvo majstra – Blackhawks. Ak by sme mali byť úplne konzistentní, tak v sezóne 2017/2018 ešte žilinský šampión nastupoval pod názvom Mikomix, s ktorým si ho pamätáme aj na vlaňajšom Víkende šampiónov. Mužstvo okolo kapitána Miloša Filipoviča vtedy podalo fantastické výkony a aj vďaka prehľadu Čičalu získalo povzbudivé tretie miesto. Od finále pritom neboli Žilinčania ďaleko. Rozstrel v samostatných nájazdoch ale určil za postupujúceho Stupavu. Vo veľkej dráme napokon v boji o tretie miesto vtedajší Mikomix zlomil odpor Funky Monkeys a zvíťazil 2:1. Ako sa bude dariť Blackhawks tento rok? Nechajme sa prekvapiť. Hokejbalovými hviezdami prešpikovaný káder ale má na to, aby pomýšľal na vysoké ciele.

ŠHBK Lizards Stupava (ZHbL)

Nasadeným mančaftom číslo jedna je v skupine B stupavská „jašteričia“ úderka. ŠHBK je stálicou ZHBL a v podstate rovnako ako Farma, ani títo páni si už na regionálnej úrovni veľmi nemajú čo dokazovať. Do ringu nastupujú ako šampión Bratislavy a Záhoria. Jedna trofej im ale stále chýba. Na úrovni regiónov tá najcennejšia. Na Víkende šampiónov totiž Lizards dosiahli najvyššie na striebornú priečku. Môže sa to zmeniť tento rok? Iste. Súpiska Stupavy nasvedčuje tomu, že káder Branislava Slezáka má opäť výraznú kvalitu. Brankár Kalis, vyšperkovaná obrana a útočníci kalibru Mikulčíka, Zemeša, Velčického, či Božíka sú pre každého súpera postrachom.

„Na turnaj sa tešíme. Je to v podstate jediné podujatie, na ktorom sa v posledných rokoch predstavujeme. Žiaľ, budú nám chýbať niektorí kľúčoví hráči, ale myslím si, že sme ich kvalitne nahradili povolenými výnimkami. Na turnaj ideme s kvalitnou brankárskou dvojičkou, máme tam dravých mladíkov, či skúsených matadorov, a tak isto aj niektorých našich lídrov. Mužstvo teda máme vyvážené a pevne veríme, že pri dobrej športovej forme pôjdeme vysoko,“ hodnotí Branislav Slezák, ktorého slová potvrdzuje pohľad na kvalitou nabitú súpisku.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.