V sobotu bude pokračovať boj o špic tabuľky


By Ján Ivančík - Posted on 11 september 2009

Devätnáste kolo I.FHBL sľubuje divákom skutočné lahôdky. Okrem repete minuloročného finále sa o mimoriadne dôležité body pobije i líder z HVTT. Jednoznačné výsledky sa nemusia zrodiť ani v "spodných vodách". Tigri majú jedinečnú príležitosť "ujsť hrobárovi z lopaty". Stretnú sa s Coyotes. Prinášame Vám podrobné preview devätnásteho kola.

12:00 LIPA TEAM TIP : Lipa Team REVCO JOKERIT

Hneď na úvod šláger kola. V obedných hodinách sa stretne úradujúci majster so svojim minuloročným sokom z finále.

 

Revcu sa v prebiehajúcej sezóne zatiaľ nedarí podľa predstáv, no poslednými výkonmi sa dostali až na piatu priečku. Na vedúce miesto v tabuľke strácajú iba šesť bodov. Prípadná prehra Lipy by bola síce neočakávaná, no "šašom" by výdatne pomohla na ceste nahor.

13:00 TEAM COYOTES TIP: Remíza TIGRI              

Trápiaci sa Tigri majú zrejme jednu z posledných možností na záchranu medzi elitou. Prehra s Capitals v minulom kole im uštedrila tvrdú ranu a ak nechcú zaostávať za ostatnými súpermi v bojoch o "vapadnutie" musia bodovať.

"Kojoti" posledný duel proti Devilsu tiež neodohrali podľa plánov, no traja hráči s brankárom sú skutočne málo. Všetko bude závisieť od počtu, v ktorom sa oba tímy dostavia.

14:00 CAPITALS TIP: ARC ARC KNIGHTS

O druhej popoludní by mali byť návštevníci Fara arény svedkami jedného z najjednoznačnejších stretnutí kola. Ambiciózny nováčik v poslednom zápase vycvičil Gorazd a teraz bude čeliť Capitals. Mužstvo z " hlavného mesta" síce naposledy bodovalo, no tentokrát pôjde o súpera oveľa vyššieho kalibru, než boli Tigri. Podarí sa Capitals prekvapiť? Koľko hráčov proti sebe nastúpi? Dozvieme sa už o druhej.
 

15:00 SV GORAZD TIP: remíza SUOMI CHRENOVÁ

Gorazd si v osemnástom kole urobil zložitú situáciu v bojoch o stred tabuľkového poľa. Jeho súper, Chrenová, však na stretnutie proti Lipe nastúpiť ani nemohol. Zápasovo vyhladovaní "severania" pravdepodobne nastúpia v hojnejšo počte, aby SV ukázali svoju silu a vybojovali tak body potrebné na ujdenie Novým Zámkom.

16:00 DEVILS     
TIP: Devils ZÁMSKI RANGERS

Rangeri z Nových Zámkov už neraz dokázali prekvapiť veľkých favoritov a o čosi podobné sa pokúsia znova. Devils patrí do úzkej kategórie ašpirantov na titul, a tak sa predpokladá, že duel ako je tento by mu bodovú strt priniesť nemal. Nikdy však nepodceňuj súpera a dvakrát tak nie nevyspytateľných Rangers.

17:00 ESÁ TIP:Vlci VLCI

Ďalší stret tabuľkových súperov iba potvrdzuje ako vyrovnané kolo nás čaká. Trinásty a štrnásty tím priebežného poradia, no je pravdepodobné, že o napínavé stretnutie nepôjde.

Vlci už neraz ukázali svoju silu a pravdepodobne ju budú deklarovať i proti Esám. Všetko bude záležať len od počtu v akom sa oba kádre dostavia. Momentálna forma z posledného kola ukázala, že Esá by na tom mohli byť o trochu lepšie. Vzdorovať Revcu sa im darilo až na výsledok 13:8, kdežto Vlci odišli z hanebnou prehrou na nulu (11:0).

18:00 HBK ADLER NITRA TIP: Raffales HK 99 RAFFALES

Šiesty so štvrtým si po tomto meraní síl možno vymenia pozície. Je to ale nepravdepodobné, najmä po tom, čo Raffales prehrali s Belasími a Adler doslova roznosil Vlkov v pomere 11:0. Adler má jedinečnú príležitosť vrátiť sa do boja o prvé miesto, no bude potrebovať i zaváhanie zo strany súperov.

19:00 BELASÍ (zatiaľ neodohrané) HVTT ČERM

Záver kola upúta zaujímavý duel medzi lídrom prvej ligy a Belasími. Tí dokázali vyťažiť body od Raffales, prečo by nemohli soju víťaznú šnúru predĺžiť na úkor HVTT?

Napriek všetkému sa očakáva jednoznačná záležitosť zo strany Čermáňa. Ak "plamene" nechcú stratiť vedenie, iné ako výhra sa nepripúšťa.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.