V Prešove tieklo šampanské, nové ihrisko je oficiálne otvorené


By joziva - Posted on 16 december 2014

V Prešove cez víkend tieklo šampanské, strihala sa páska a hral sa otvárací priateľský zápas.

V areáli Základnej školy Májové námestie na Sekčove v Prešove sa v sobotu oficiálne otváralo nového hokejbalové ihrisko. Nechýbalo šampanské, strihanie pásky, ani priateľský zápas, ktorý odohrali tímy 3b Prešovskej hokejbalovej ligy DUBE Friends a HBC Juniors U16 (11:14).

Som nesmierne šťastný, že sa nám s kolegami podarilo zrealizovať dlho vysnívanú vec a máme postavené ihrisko pre hokejbal. Nejde o jediné, takéto komplexy budú tri. Ľudia na najväčšom sídlisku v Prešove a druhom najväčšom na Slovensku si ale zaslúžili mať takúto možnosť športového vyžitia. Dúfam, že nadšenci, ktorých je tu veľa a majú záujem o tento šport si ho budú vážiť a nenechajú ho zničiť. Má slúžiť najmä na ich majstrovské zápasy, ale aj službu verejnosti,“ vraví mestský poslanec Rudolf Dupkala pre Televíziu TV7 Prešov, ktorý bol počas otváracieho súboja arbitrom.

Otvárania sa zúčastnilo viacero mestských poslancov i ľudí, ktorí sa o jeho výstavbu pričinili.

„Areál školy je veľký a záujem o hokejbal tiež. Ja si myslím, že ide o zrealizovanie skvelého nápadu a ihrisko bude využívané od rána do večera,“ povedal mestský poslanec Miroslav Benko pre Televíziu TV7 Prešov, ktorý si vyskúšal pôsobenie v roli hráča: „Nie je to ľahký šport. Na ihrisku som sa nemal kde skryť a telo dostane riadne zabrať.“

Aj v Prešove teda vyrástol priestor na dôstojné hokejbalové zápolenia. V ankete regionálnej televízie si ho chválili všetci zúčastnení.

foto: Televízia TV7 Prešov

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.