V Pezinku všetko po starom, Haliganda nepremožiteľná aj tretí rok po sebe


By Michal Runák - Posted on 25 jún 2013

Haliganda Pezinok so zlatým hetrikom, Vitamíny opäť na vrchol nedosiahli.

 Haliganda Pezinok 7:4,5:2,4:1 - na zápasy 3:0 Vitamíny Pezinok A 

V pezinskej hokejbalovej lige je dobojované. Majstrom sa rovnako ako vlani a predvlani stali hokejbalisti Haligandy Pezinok, ktorí si po výsledkoch vybojovali už tretí titul v rade. Aj v tomto prípade sa im tak ako po uplynulé dva roky, postavili do cesty Vitamíny Pezinok. Opäť to však bola jednoznačná záležitosť a hladké finálové víťazstvo 3:0 na zápasy.

"Tento titul bol jednoznačne najťažší. Celá sezóna bola pre nás náročná, pretože sme sa snažili obhájiť titul tretíkrát po sebe, čo nie je jednoduché. Finále malo asi najlepšiu úroveň v histórii našej ligy. Už semifinále proti Hornets Pezinok bolo náročné, chalani nám dali zabrať, veď sme vo všetkých troch zápasoch prehrávali, no nakoniec sme to dokázali otočiť," povedal pre náš web najproduktívnejší hráč tohtoročnej sezóny, obranca Haligandy Kristián Pečimut.

Veľkú radosť mal aj tréner tímu, Róbert Mikes starší, ktorý doviedol svoj tím ku zlatému hetriku.

"Titul je v správnych rukách, chalani si ho právom zaslúžia. Prehrali sme počas sezóny v riadnom hracom čase iba jedinýkrát z tridsiatich troch zápasov, čo o niečom svedčí. Finále bolo zaslúženou odmenou pre nás, bola to ako sa povie čerešnička na torte. Chcem zároveň touto cestou poďakovať aj skvelým divákom, ktorí nám držali palce, boli našim šiestym hráčom," tešil sa právom Róbert Mikes.

Naopak, porazený finalista sa musel pred mladíkmi z Haligandy skloniť aj po tretíkrát. Napriek výborným zápasom a skvelým výkonom sa Vitamínom ani na tretí pokus nepodarilo uchmatnúť čo i len jediné víťazstvo vo finále.

"My máme v tíme staršie ročníky, medzi niektorými je rozdiel aj dvadsaťpäť rokov. Napriek tomu si myslím, že sme súpera dostatočne potrápili a nemáme sa za čo hanbiť," hodnotil neúspešné finále kapitán porazeného finalistu Ladislav Ondrejkovič.

Pezinská hokejbalová liga každým rokom naberá na kvalite a nielen toto finále bolo toho dôkazom. 

"Bolo to najkvalitnejšie finále, aké sme zatiaľ hrali, aj tie výsledky boli otovrené do samého konca. Prichádzajú sem stále noví hráči, čo je len dobre," povedal Róbert Mikes, ktorého vzápätí doplnil Ladislav Ondrejkovič: "Najmä prvá osmička bola veľmi vyrovnaná, kvalita ligy ide výrazne hore, v tomto smere som veľmi spokojný."

Po prázdninách sa PHbL opäť rozbehne na konci septembra, po skončení tradičného Pezinského vinobrania.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.