V OHL boj o play-off stále pokračuje, Chropov pokorený kontumačne

By TOPhbl.sk - Posted on 11 február 2012

Liga v Lopašove nachystala divákom nie len dohrávané stretnutie 12. kola, ale aj celú sériu bojov v 17.kole.

V sobotu 4.2.2012 bola na programe OHL dohrávka 12.kola. Vieska vyhrala s vedúcim tímom tabuľky kontumačne, keď Chropov nenastúpil do tretej tretiny zápasu pre nízky počet hráčov.

Dohrávka 12. kola OHL

Chropov 1:7 Natabak Vieska
Černek D. - Rampáček M. 5x, Patinka M. 2x

V nedeľu 5.2. pokračovala liga 17. kolom. Mona Radošovce potrebovala body ako soľ, tak sa aj pripravila na súpera, zdolala Koválovec aj zásluhou rýchlych a pohotových gólov Krídla. Pred bránou súpera sa dobre pohyboval strieľajúci Plačko. Títo dvaja hráči mali najväčší podiel na výhre. Mona si víťaztvom v tomto kole pripisuje tri dôležité body.

V ďalšom stretnutí Vieska verzus Oreské bo po dvoch tretinách stav 4:4, čo predstavovalo vyrovnaný duel. Brankári oboch tímov predvádzali skvelé zákroky, čomu napovedalo aj skóre. Do tretej tretiny vstúpila lepšie Vieska, dvomi gólmi Rampáčka priklonila misku váh na svoju stranu. Oreské dalo už iba jeden gól a herne sa nepresadilo pred bránkou súpera. Naopak Vieske vychádzala kombinácia, ktorou sa dostávali pred bránku súpera a kontrovali gólmi. V tejto fáze hry boli lepším tímom na ihrisku a nakoniec vsietili až jedenásť gólov.

Vieska si po víkende pripuisuje šesť bodov a posúva sa v tabuľke vyššie.Veľký boj o postupové body sa odohral medzi Častkovom a Barcou. Častkov sa ujal vedenia po zlej rozohrávke v obrane hostí gólom Marečka, netrvalo dlho a Perička T. zvyšoval na 2:0. Barca si vyvinula tlak, ale vyložené šance nedokázala premeniť. To zmenil až po dobrej kombinácii Valúch, ďalším gólom po buly znižoval Perička P.ml. a stav skóre bol vyrovnaný 2:2. Tento stav vydržal až do tretieho dejstva zápasu. Do 4 min. tretej tretiny sa zdali obaja gólmani neprekonatelní, čo zmenila až strela Pelikána a Barca sa ujala vedenia 3:2. Keď sa už zdalo, že tento zápas dotiahne až do víťazného konca, Častkov bol proti a potrestal nepozornosť v obrane hostí. Vyrovnal gólom Štefeka na 3:3. V závere Častkov nevyužil presilovku a tento mimoriadne vyrovnaný duel sa skončil v riadnom hracom čase remízou. Na rade boli nájazdy, ktorých potvrdili skvelé výkony zo zápasu obaja brankári Papp aj Baláž a až v piatej sérii rozhodol Valúch. Barca má teda na konte o dva body viac, teda rovnaký počet ako Častkov. Boj o play-off tak v OHL pokračuje.

Voľno:CHropov

strelec kola: Krídl M. 6 gólov