V Nitre bude vysoká koncentrácia hokejbalistov, hrať sa bude deň-noc


By Ján Ivančík - Posted on 04 júl 2018

V Nitre sa pokúsia prekonať slovenský rekord v najdlhšom hokejbalovom súboji bez prestávky. Podarí sa pod Zoborom hrať nepretržite 36 hodín?

V Nitre je už počas najbližšieho víkendu pripravená veľmi pútavá hokejbalová udalosť, aká sa len tak nevidí. Nitrania sa totiž pokúsia vylepšiť slovenský rekord a chcú sa zapísať medzi nezabudnuteľných 36 hodinovým maratónom. Podarí sa im to?

Podobný pokus, hoci v značne menšom rozmere už od rovnakých organizátorov vzišiel. Vtedy sa hralo na ihrisku v Mojmírovciach, dnes majú Nitrania k dispozícii vlastný športový areál. V sobotu 7. júla o 9.00 odštartuje snaha o vylepšenie slovenského rekordu, ktorý medzitým „vytuningovali“ Kežmarčania. Hrať by sa malo 36 hodín vkuse, pričom nechýba ani zaujímavý sprievodný program.

„Začiatok maratónu je na programe o 9:00. Hrať sa bude na úplne novom ihrisku pre formát 3+1, ktoré sa v týchto dňoch dokončuje. Práve preto máme pripravený aj špeciálny súboj medzi Nitrianskymi rytiermi a majstrami sveta s legendami hokejbalu. Tento zápas sa bude hrať o 13:00, pričom predchádzať mu bude príhovor primátora mesta Nitra k slávnostnému otvoreniu nového ihriska,“ informoval TOPhbl.sk Miroslav Kupec, hlavný organizátor podujatia, ktorého mediálnym partnerom je, samozrejme, aj TOPhbl.sk.

Divákov teda čaká poriadne napínavý víkend, pričom dôležité (hoci nie najdôležitejšie) budú aj výsledky. Víťazov maratónu totiž čaká aj medailové ocenenie.

Všetkých fanúšikov hokejbalu pod Zoborom rozhodne poteší i skutočnosť, že na novom ihrisku, ktoré sa s oneskorením bude otvárať práve prostredníctvom maratónu, bude položený čisto nový umelý povrch. Ten bude zdobiť aj ihrisko 5+1, na ktorom hrávajú svoje domáce zápasy Nitrianski rytieri Nitra v extralige seniorov.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.