V Nitre čaká reprezentáciu veľa práce


By Michal Runák - Posted on 15 marec 2011

Tréner slovenskej reprezentácie pre TOPhbl.sk: „Očakávam a dúfam, že vybraní mladí hráči potvrdia svoju výkonnosť zo zápasu z Plzne a aj ostatní presvedčia o oprávnenosti ich nominácie."

Slovenská reprezentácia má tento víkend ďaľšiu časť prípravy na majstrovstvá sveta. V Nitre sa zíde užší výber ako naposledy v Plzni. Z tohto sa dá vydedukovať, že tréneri postupne formujú konečnú nomináciu na šampionát. Tréner reprezentácie Roman Török na margo nominácie pre TOPHBL povedal: „Očakávam a dúfam, že vybraní mladí hráči potvrdia svoju výkonnosť zo zápasu z Plzne a aj ostatní presvedčia o oprávnenosti ich nominácie, minimálne na dvojicu týchto prípravných zápasov s CZE z pohľadu testovania jednotlivých hráčov. Tieto skúsenosti z týchto dvoch zápasov budú potom môcť zužitkovať či už v Play off hokejbalovej extraligy, resp. v samotnej príprave na MS v hokejbale počas mesiacov máj a jún 2011.“

Samozrejme tréneri majú určitú predstavu čomu sa chcú na tomto sústredení venovať. Jednotlivé posty sú obsadené rovnomerne, lodivod národného tímu však bude mať počas týchto troch dní kopu práce.

Tréneri slovenskej reprezentácie sa rozhodli povolať na tieto dva prípravné medzinárodné zápasy, niektorých vybraných hráčov zo širšieho výberu slovenskej  reprezentácie, ktorí sa nemohli z objektívnych dôvodov zúčastniť januárového turnaja v Plzni (zdravotné dôvody, rodinné dôvody, pracovné dôvody resp. neuvoľnení hokejisti z klubov počas turnaja v Plzni, ktorým už skončila hokejová sezóna a budú sa venovať hokejbalu).

Ďalej sa tréneri rozhodli nominovať tých hráčov, ktorí boli v Plzni a u ktorých si chcú overiť či dokážu naplniť predpoklady aj pri hre na širšom a dlhšom ihrisku, keďže v Plzni sa hralo len na ihrisku menších rozmerov (52 x 26m) oproti Nitre, ktorá má ihrisko s väčšími rozmermi, čo sa už bude viac približovať skutočným rozmerom ihriska, na ktorých sa bude hrať počas MS v hokejbale t.j. na rozmeroch (60x30m), v ťažkých podmienkach, ktoré svojou kvalitou prinesie do týchto prípravných stretnutí výber Českej republiky.
Časť z nominovaných hráčov budú tvoriť hráči, ktorí by mali patriť do základu pre MS.

Keďže na niektorých postoch existuje viacero možností z hľadiska nominácie do zúženého širšieho výberu nominovali sme väčší počet obrancov resp. útočníkov na vybrané posty, pričom každý z nominovaných hráčov dostane príležitosť aspoň v jednom z prípravných zápasov.

V prvom rade chceme vyskúšať hráčov, najmä z pohľadu obrancov - preto sme ich nominovali aj viac , aby každý z nich mal šancu ukázať sa a zároveň útočníkov na špeciálne posty , pričom účelom týchto krokov je získanie informácií o tom, ako jednotliví hráči dokážu dodržiavať vopred určené systémy hry, ktoré sa budú nacvičovať v rámci tréningových jednotiek spoločne s presilovkami a s oslabovkami. V rámci zápasov by sme chceli vyskúšať aj nasadzovanie špeciálneho zloženia útokov na konkrétne útoky súpera s výhľadom aj na MS na rovnako kvalitné družstvá akým je výber Česka, keďže v hokejbale neplatí pravidlo o nemožnosti striedania pri zakázanom uvoľnení tak ako tomu je v hokeji. Vzhľadom na to, že na niektoré posty sa otvárajú viaceré možnosti, chceme na týchto postoch vyskúšať určité špeciálne typy hráčov, či dokážu naplniť naše predstavy z pohľadu kondície, hry telom resp. dodržania určených pokynov,“  doplnil ďalej Roman Török.

Je teda jasné, že účelom zrazu bude najmä nácvik mnohých herných činností. Česi nám však v Plzni uštedrili porážku a pri vzájomnej rivalite oboch mužstiev ju naši hokejbalisti budú chcieť súperovi určite vrátiť. Tréner Török však ostáva pri zemi upriamuje pozornosť troška iným smerom: „V tomto momente ešte stále nie je najpodstatnejší konečný výsledok jednotlivých zápasov. Ten bude dôležitý až na samotných MS, ale budeme radi keby došlo k určitému zlepšeniu hlavne z pohľadu hry v presilovkách a v oslabení a aj k určitému zlepšeniu pri hre v rovnovážnom stave oproti zápasu v Plzni, čo sa budeme snažiť tiež natrénovať aspoň čiastočne počas dvoch tréningových jednotiek, ktoré plánujeme absolvovať počas sústredenia v Nitre pred samotnými zápasmi t.j. v piatok večer a v sobotu doobeda. V rámci tréningových jednotiek, chceme zapracovať do prípravy oboznámenie hráčov s ďalšími novými prvkami moderného svetového tréningu s dôrazom na bežeckú pripravenosť a koordináci , ktoré hráči budú môcť využiť aj v ďalšej individuálnej príprave pred MS v hokejbale a počas nasledujúcich sústredení. Zároveň prebehnú aj rozhovory hráčov s lekárom družstva s ohľadom čo najrýchlejšieho doliečenia prípadných tzv. dlhodobo sa vlečúcich zranení. V každom prípade sa budeme snažiť dosiahnuť čo najlepšie výsledky, ale v tomto momente je oveľa dôležitejšie, aby jednotliví hráči dostali dostatok priestoru, aby mohli ukázať, či dokážu naplniť naše predpoklady a úlohy ktoré im budú určené , lebo tak ako už bolo povedané, na základe výkonov jednotlivých hráčov, ktorí sa zúčastnili turnaja v Plzni, dvojzápasu s CZE v Nitre, zápasov v Play off extraligy atď. dôjde na prelome mesiacov apríl a máj, k redukcii širšieho výberu na tzv. zúžený širší výber SVK hokejbalovej reprezentácie, ktorá sa následne bude pripravovať počas mesiacov máj a jún na samotné MS v hokejbale 2011 v Bratislave,“ uzavrel našu debatu kormidelník národného tímu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.2 (14 votes)
Značky

trochu sa smejem pri tomto výbere, čo má vekový priemer vyše 30 rokov tej vete vybraní mladí hráči:) okrem šlachtiča  a eckera tam nik mladý nie je:) a takisto že najprv nejde o výsledok, a o 5 viet je trénerove vyjadrenie,  že v každom prípade chceme dosiahnuť najlepšie výsledky:) a ak má niekto dlhodobé vlečúce sa zranenia, tak podla mna nemá v repre čo robiť, ale však nech si aj doktor zarobí:) aj tak držím chalanom palce, nech uhrajú čo najlepšie výsledky proti českej výlučne HOKEJBALOVEJ repre.

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.