V Banskej Bystrici sa hokejbal páčil


By Michal Runák - Posted on 16 august 2011

 Summer Cup sa po tomto ročníku zaradil kvalitou medzi najlepšie turnaje na Slovensku.

 V Banskej Bystrici hokejbal milujú rovnako, ako v mnohých iných mestách na Slovensku. Kto bol uplynulý víkend v hokejbalovej aréne barani (tak znie oficiálny názov), musí tento fakt iba potvrdiť. Zišlo sa tu pätnásť mužstiev, najväčšie zastúpenie mal pochopiteľne stredoslovenský región. No nechýbali ani zástupcovia z Bratislavy, Martina či Spišskej Novej Vsi. Z víťazstva sa napokon tešila zvolenská Bukovinka, v ktorej drese sa objavil aj bronzový medailista z nedávno skončených MS v Bratislave, Erik Lvomský. Ten svoju kvalitu potvrdil cenou pre najlepšieho obrancu. Turnaj sa musel rozhodne páčiť, boli sme zvedavý, ako vlastne vznikol.

"V Bystrici sme organizovali turnaje dva-tri krát do roka, avšak iba medzi sebou. Potom prišla myšlienka konfrontovať sa i s ostatnými mužstvami mimo regiónu. Nepamätám si už presne ako sme sa dali dokopy s chalanmi z Parkoviska Zohor (účastník 1. SHBL BA-Záhorie - pozn. red.), ale bolo to prostredníctvom nejakej diskusie na internete. Tí zo sebou priniesli ďaľšie mužstvá z tamojšej ligy. Hralo sa ešte na starom ihrisku v Sásovej. Chalanom sa zapáčilo a po vybudovaní novej arény sme zlanárili aj mužstvá z ďaľších regiónov, najmä vďaka kontaktom ktoré mám ako člen výboru SHbÚ," osvetlil pre TOPHBL jeden z organizátorov Andrej Nemček, ktorý je zároveň šéfom únie v Banskej Bystrici. 

Turnaj si po pár ročníkoch urobil svoje meno, o čom svedčí aj záujem ostatných mužstiev. "Spočiatku sme obvolávali jednotlivé tímy, dnes je situácia taká, že volajú oni nám a sami sa pýtajú na termín turnaja," s hrdosťou pokračoval Nemček. 

Kvalita jednotlivých zápasov bola veľká, najmä vo vyraďovacej časti, s čím súhlasil aj prvý muž hokejbalu v Banskej Bystrici. "Prvých šesť či sedem mužstiev je na vysokej úrovni. Teší ma, že sú to zástupcovia rôznych regiónov čo svedčí o fakte, že na celom Slovensku sa hrá dobrý hokejbal."

Budúcnosť turnaja je zabezpečená aj napriek spočiatku odovzdaným slovám organizátora. Vzápätí však uviedol na pravú mieru podstatu celej veci.

"Tento turnaj bol posledným pod mojou taktovkou. Už pred týmto ročníkom som to chcel nechať. Mám mnoho povinností okolo hokejbalu a jednoducho nestíham. Nebojte sa, turnaj určite nezanikne. Len by som rád prenechal celú organizáciu niekomu inému," s úsmevom dodal na záver Andrej Nemček.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (8 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.