V Česku sa bojuje o záchranu, Karviná je k nej o krok bližšie

By joziva - Posted on 25 máj 2013

U našich západných susedov sa začali boje o miestenku medzi českou hokejbalovou elitou.

V českej extralige sa v piatok začali barážové boje. V prvom stretnutí vyzvala Karviná Třinec. Hostia začali zápas aktívne a už v šiestej minúte sa tešili z vedenia. To im však nebolo dopriate na dlhý čas, pretože už o dve minúty neskôr dokázal vyrovnať Kurz. Druhá tretina sa obrátila v neprospech Třinca, ktorý zahodil ešte v prvej časti hry niekoľko sľubných šancí. Opäť tak platilo nedáš-dostaneš, nuž a po dvoch dejstvách tak mali bližšie k prvému barážovému triumfu extraligisti z Karvinej. V záverečnej časti mali opäť viac z hry hostia, ktorý búšili do brankára HbK, avšak bezvýsledne. Práve naopak, boli to oni, kto inkasoval, a tak sa piatkový duel skončil triumfom extraligového účastníka bojujúceho o záchranu.

HbK Karviná (extraliga) - HBC Třinec (1.liga východ) 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly a asistencie: 8:06 Kurz (Luka), 23:45 Luka (Diviš), 41:43 Pastrňák (Heczko D.) - 5:52 Daneček (Cieslar, Konderla)

strely: 19:23, vylúčenia: 8:8, využité presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, divákov: 176, rohodovali: Pikula, Šprincl