Výstavba dejiska TOPhbl Cupu napreduje


By Ján Ivančík - Posted on 04 január 2012

Výstavba gajarskej Arena 71 úspečne pokročila do ďalšej fázy.

Gajarská Arena 71 má pred sebou ďalšiu fázu. Ako partnerovi tohto unikátneho projektu sa nám podarilo získať nové informácie o dianí v obci na západe Slovenska. O napredovaní prác sme sa rozprávali s manažérom projektu Stanislavom Libom.

Ako pokročila výstavba gajarskej haly?

"Už od decembra máme mimoriadne ťažké obdobie. Máme za sebou demontáž ihriska a ešte v decembri sme dokončili základy. Konštrukcia je už vyrobená, teraz nás čaká jej ukotvenie a zmontovanie na mieste. Taktiež výstavba šatní a tribúny."

Projekt si kladie skutočne náročné ciele. Môžeme očakávať ich úplné zrealizovanie už na februárovom TOPhbl Cupe?

"O úplne definitívnu podobu haly, samozrejme, nepôjde. Pán Taškár (majiteľ a hlavný investor, pozn. redaktora) je mimoriadne pedantný človek a určite bude chcieť doladiť aj tie najmenšie podrobnosti. Veď iba dostavba ihriska nám trvala dva roky. Keďže máme na pláne množstvo detailov, bude to istý čas trvať. Letné turnaje by sme však chceli hrať už v úplne dokončenom stánku."

Na čo sa teda môžeme tešiť?

"Našou prioritou je zakrytie ihriska a vytvorenie komfortu pre divákov na TOPhbl Cupe. Preto urgujeme najmä zastrešenie a výstavbu tribúny pre asi 300 až 350 divákov. Následne nás čaká kladenie nového povrchu, ktorý výrobca charakterizuje ako aktuálnu špičku na trhu. Pribudnú i šatne a aj obchod mierne zmení svoju súčasnú pozíciu. Taktiež sa rozširuje ihrisko na dĺžku 52 metrov, čo je medzinárodný štandard."

Zdá sa teda, že už premiérový TOPhbl Cup sa bude hrať za mimoridne kvalitných podmienok. Čo viac nás čaká napríklad v lete, prípadne pri jeho druhom pokračovaní o rok?

"Do leta chceme dotiahnuť všetky podrobnosti od zateplenia až po zväčšenie tribúny a skyboxy. Samozrejme, už na februárový TOPhbl Cup musia byť pripravené podmienky zodpovedajúce medzinárodnému podujatiu. Chceme pre návštevníkov i kluby pripraviť čo najlepšie podmienky. Keďže s financovaním a administratívou sú veľké ťažkosti, je pochopiteľné, že všetko nejde naraz. Napríklad informačná kocka, kamerový systém a podobne vymoženosti pribudnú až v lete. Od februára sa začne i výstavba hotela pre 50 osôb, wellness a podmienky pre ostatné športy. V Gajaroch sa teda bude stavať minimálne ďalšie dva roky. Momentálnou prioritou je príprava špičkových podmienok pre hokejbalistov a in-line hokej."

Znamená to, že návštevníci, resp. aktéri budú ukrátení o avizované sprievodné aktivity?

"To v žiadnom prípade nie. Všetko, čo bolo ohlásené platí. Už teraz je v prevádzke paintballové ihrisko, tešiť sa možno i na lukostreľbu. Chýbať nebude ani projekcia počas zápasov a návštevník bude vidieť i priebeh výstavby haly. Ozvučenie s náležitými efektami, ako aj vizualizácia prostredníctvom tabule je samozrejmosťou. Okrem toho pripravujeme i niekoľko prekvapení, no tie organizátori z občianskeho združenia ŠOK zatiaľ taja (úsmev)."

Ako bolo spomenuté, prvý turnaj pod záštitou TOPhbl.sk by sa teda mal konať v skutočne kvalitnom prostredí. O podrobnostiach budeme čo nevidieť informovať. Už teraz však možno prezradiť, že divák nebude mať o kvalitný hokejbal núdzu. Stretne sa skutočná špička slovenskej scény a kvalita nebude chýbať ani na strane zahraničia. Už dnes totiž môžeme prezradiť, že do Gajar pricestuje najlepší český klub za posledné tri roky - HBC ALPIQ Kladno.

Keďže sa nám konečne podarilo prelomiť informačné embargo, o napredovaní výstavby ako aj o novinkách o TOPhbl Cupe budeme informovať už každý týždeň. Navyše organizátori majú na pláne množstvo ďalších podujatí, no o tých až nabudúce.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (10 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.