Víkend šampiónov sa odkladá pre epidemiologickú situáciu


By joziva - Posted on 12 august 2020

Ôsmy boj o titul kráľa regionálnych líg na Slovensku sa odkladá. Pre súčasnú epidemiologickú situáciu na Slovensku sa Víkend hokejbalových šampiónov odohrá v neskoršom termíne, než bolo pôvodne plánované.

Už počas víkendu 15. a 16. augusta 2020 sa mal v Žiline odohrať v poradí ôsmy boj o titul kráľa regionálnych líg na Slovensku - Víkend hokejbalových šampiónov. Nakoľko však epidémia koronavírusu naberá opäť na sile, organizátori z občianskeho združenia ŠOK - Šport Osveta Kultúra sa rozhodli pre zodpovedný prístup a významné podujatie preložili na neskorší termín.

"Je nám ľúto, že sme museli pristúpiť k tomuto kroku, avšak ochranu zdravia vnímame jednoznačne ako prioritu. Ide o veľký turnaj, ktorého sa zúčastnia desiatky, ba až stovky ľudí, pričom sa hrá v uzatvorenom priestore, čo na rozdiel od exteriérových akcií predstavuje ešte väčšie riziko. Navyše nás koronavírus vystavil aj značnej dávke neistoty a podujatie sme museli pripravovať vyslovene na poslednú chvíľu. Keďže chceme udržať vysoko nastavený štandard podujatia, preloženie turnaja na neskorší termín nám vychádza ako jediné rozumné riešenie," hovorí za organizátorov Ján Ivančík.

Organizátori teda zostávajú v kontakte so všetkými účastníkmi, ktorí prejavili záujem o participáciu na podujatí. "Napriek súčasnej situácii sme evidovali veľmi potešujúci záujem zo strany tímov. Uvedomujeme si, že naše rozhodnutie mohlo niekoho zaskočiť, pretože viaceré turnaje, či súťaže sa hrajú aj v uzavretých halách. Zvyšujú sa však nároky na hygienické opatrenia, ktoré by sme neboli s čistým svedomím schopní naplniť. Z dôvodu ochrany zdravia účastníkov i organizátorov nám preto vychádza ako rozumnejšia alternatíva posunúť turnaj, pričom predbežne uvažujeme najmä o zimnom termíne, v ktorom sa Víkend hokejbalových šampiónov hral v minulosti," dodáva Ivančík.

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
18 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.