Väčšina z nás takéto úžasné zážitky už mať nebude, vravia Gréci


By Ján Ivančík - Posted on 01 júl 2011

"Všetko je o učení sa. Tento šampionát bol pre nás veľkou skúsenosťou," povedal pre TOPhbl.sk George Pericles Tsakalos.

Grécko skončilo na bratislavskom svetovom šampionáte šieste. Pre juhoeurópanov je takéto umiestnenie viac než prijateľné. Prinášame vám rozhovor po skončení majstrovstiev sveta s oporou výberu Grécka Georgom Periclesom Tsakalosom.

Na svetovom šampionáte sa hralo i o piate miesto. Ako sa hľadala motivácia na takýto duel po neúspechu vo štvrťfinále?

"Motivovaní sme boli až-až. V každom stretnutí sme chceli uspieť, chceli sme zvíťaziť a byť piaty. Nevyšlo nám to a trošku to mrzí. Keď hráte proti Slovákom alebo Čechom, chcete uspieť. Niekedy to nejde, no viete, že ste sa snažili. Keď sa vám nepodarí uspieť v súboji s Portugalskom o piate miesto, mrzí to."

Aká bola nálada v mužstve po skončení MS?

"Myslím si, že sme spokojní s našim umiestnením. Vedeli sme, že máme na viac, ale aj tak sme spokojní. Budúcnosť je pre grécky hokejbal svetlá. Postúpili sme z B-kategórie medzi elitu a máme dôvod na radosť. Sme na seba hrdí za to, čo sa nám podarilo dosiahnuť. Nabudúce spravíme viac."

Odohrali ste veľa kvalitných súbojov. Viete teda aká je kvalita súperov. Ako sa hodnotíte sami? Ako bude vyzerať grécky výber možno už nabudúce?

"Tím bude opäť iný. Niektorí chalani z mužstva vypadnú a niektorí noví hráči sa do reprezentácie už tlačia. Tento rok sme sa veľa naučili a budeme to využívať v budúcnosti. Boli sme schopní uhrať solídne výsledky proti veľkým mocnostiam. Hrali sme proti Slovensku, Česku i USA. Vieme už aké to je hrať proti nim. Všetko je o učení sa."

Pri vyslovení názvu Grécko sa vybaví more, pláže, história, piamiatky, filozofia a mnohé iné. Hokejbal by som si však nepredstavil. Aká je situácia vo vašej krajine?

"Asociácia sa zlepšuje. Počet členov rastie a s ním i záujem o hokejbal v Grécku. Ľudia, ktorí na tom pracujú odvádzajú skvelú robotu. Snažia sa vychovať hokejbalistov od detí až po seniorské kategórie. Hokejbalu u nás sa darí."

Je medzi ľuďmi cítiť záujem?

"Medzi divákmi je o hokejbal záujem. Ľudia to naozaj žerú. Keď nás videli v televízii a pozerali sa na zápasy online, boli nadšení."

Čiže ľudia sledovali aj zápasy v Bratislave?

"Áno. Každý duel. Moja rodina i priatelia to videli a chválili nás."

Ako bol podľa vás zvládnutý šampionát po organizačnej stránke?

"Bol úžasný. Každý sa nám snažil pomôcť a vytvoriť čo najlepšie podmienky. Väčšina z nás takéto veci nikdy nezažije. Nemáme takúto halu, nehráme na takejto úrovni. Je to pre nás obrovský zážitok, že nás ľudia môžu vidieť v médiách."

Akí boli ľudia na Slovensku? Pýtali sa vás na to ako to vyzerá u vás doma, možno čo robíte na hokejbalovom turnaji?

"Pýtali sa nás ako sa nám na Slovensku páči a podobne. Hokejbal je pre nás skvelý šport. U nás je stále teplo. Ľudia teda hrajú basketbal a volejbal. Hokejbal však nepotrebuje ľad ako hokej a v pohode napreduje aj u nás. Mnoho Američanov sa vracia do Grécka. Je tam pekne a oni chcú stále hrať hokej. Hokejbal je teda vynikajúca voľba."

Koľko hráčov naozaj pochádza z Grécka?

"Myslím si, že päť alebo šesť."

Aké číslo by to mohlo byť na ďalšom šampionáte, keď už vieme, že tento šport ľudí láka?

"Tak to naozaj neviem. Neviem aká je situácia. Viem, že sa na tom pracuje. Ako to bude, to naozaj neviem."

India nemohla pricestovať z finančných dôvodov. V Grécku je momentálne hlboká kríza. Môže sa hokejbal rozvíjať?

"Neviem presne, ale ako som počul, z roka na rok sa to zlepšuje."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.