Väčší záujem, než je liga schopná prijať. Vo Vrbovom chcú napredovať a zvyšovať kvalitu


By Ján Ivančík - Posted on 13 august 2014

„Záujem prejavili kluby Vrbového, Piešťan, Nového Mesta nad Váhom, Brezovej pod Bradlom, ale aj Trnavy, či Senice," povedal pre TOPhbl.sk Branko Remiáš.

Zatiaľ čo niektoré súťaže sa potýkajú s klesajúcim záujmom, vo Vrbovom je situácia úplne opačná. Vedenie ligy, na čele s Brankom Remiášom a prvým mužom administratívy Tomášom Plankom, odvádza naozaj dobrú prácu a všímajú si to aj hokejbalisti na okolí.

„V septembri začína nový ročník súťaže a obávam sa, že tento rok v rámci obmedzení nebudeme schopní prijať všetky tímy, ktoré prejavili záujem hrať u nás,“ povedal pre TOPhbl.sk prvý muž vrbovskej VHbL Branko Remiáš. Nejde pritom iba o tímy z blízkeho okolia. „Záujem prejavili kluby Vrbového, Piešťan, Nového Mesta nad Váhom, Brezovej pod Bradlom, ale aj Trnavy, či Senice.“

Záujem o ligu z roka na rok rastie a s ním aj kvalita súťaže. „Momentálne máme trinásť až štrnásť predbežných záujemcov o účasť v novom ročníku. Hrať ale bude môcť maximálne jedenásť tímov. Hracím dňom je totiž sobota a počas dňa sme schopní odohrať maximálne päť zápasov,“ hovorí Remiáš, ktorého kvalita ligy niekedy až pozitívne prekvapí. „Vidím to napríklad vtedy, ak naše tímy hrajú na turnajoch a zvádzajú rovnocennú partiu, hoci nastúpia aj proti extraligovým klubom.“

V iných ligách by sa o nových záujemcov vedeli pobiť, no vo Vrbovom chcú udržať herný komfort. „Nechceme ísť cestou nedeľňajších zápasov a ako som spomenul, v priebehu soboty sa viac odohrať nedá. Rešpektujem totiž, že každý hráč má svoju rodinu, či priateľku a chce mať aj čas na relax. Momentálne sú všetci spokojní a tak to chceme udržať aj v budúcnosti,“ znejú slová organizátora VHbL. „V sobotu hráme od 8:00. Hrací čas je 3x15 min, na jeden zápas teda treba počítať aspoň 1.5 hodiny. V novembri je svetlo iba do piatej poobede a už tu máme veľké obmedzenie.“

Podobne ako v iných slovenských súťažiach, ani VHbL sa neobišla bez komplikácii. Tradične ide najmä o nedostatok arbitrov, prípadne ich kvalita.

„Rozhodcovia sú asi najväčším nedostatkom našej súťaže. V okolí totiž žiadnych nemáme. Rozhodovanie nikoho neláka, aj ak mu chcem preplatiť školenie. Pasujeme sa s tým teda tak, ako sa dá,“ nespokojne skonštatoval Remiáš.

Vo Vrbovom sa hrá osemnásť kôl, potom nasleduje play-off. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o dosť malú porciu súbojov.

„Ani nie. Najmenej zápasov odohrajú kluby, ktoré nepostúpia do play-off. Na základe svojich výsledkov sú už zväčša mentálne na tom tak, že im koniec súťaže nevadí. Na druhej strane je vidieť veľkú motiváciu mužstiev hrať naplno až do konca súťaže. Bitka o postupové priečky je veľká a to je naozaj skvelé,“ objasnil B. Remiáš.

Pri pohľade na štartovné je ale zrejmé, že každý hráč musí byť naozaj spokojný. „Pred začiatkom sezóny musia kluby zložiť štartovné vo výške 10 eur na hráča. Pokiaľ to bude možné, nechceli by sme ho zvyšovať, no momentálne šetríme na malú tribúnu, a tak to nemožno vylúčiť. Maximálna výška by ale aj tak bola 15 eur na hráča,“ doplnil Branko Remiáš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.