Turnaj som dostal ako útechu, hovorí Vladimír Országh


By Michal Runák - Posted on 17 apríl 2012

O prvom veľkom tohtoročnom turnaji, ktorý sa cez víkend konal v Banskej Bystrici sme sa porozprávali s jeho patrónom.

Ako vlastne vznikol Országh Cup?

"Dostal som to viac menej ako darček. Chalani z hokejbalu tu v Banskej Bystrici mi pri príležitosti ukončenia mojej hokejovej kariéry navrhli, aby sme zorganizovali turnaj, ktorého názov by niesol moje meno. Vraj kvôli tomu, aby som nebol taký smutný, že som musel skončiť (úsmev). Vznikla z toho pekná tradícia. Už prvý ročník bol veľmi vydarený a vlani to bolo ešte lepšie, bolo viac mužstiev i kvality. No a tento rok je to úplne skvelé, chalani to zorganizovali špičkovo. Patrí im obrovská vďaka."

Ide aj podľa vás o najlepší turnaj na Slovensku?

"Samozrejme. Jednak tým, že nie sme obmedzení počasím, nie sú žiadne prestoje. Máme k dispozícii dve špičkové haly vedľa seba. Druhá vec je tá, že sú tu kluby ozaj z celého Slovenska a ja verím, že budeme pokračovať v tejto tradícii."

Ako pomáha Vladimír Országh organizátorom?

"Viac menej je všetko na chalanoch. Ja sa dostanem k slovu až v tej finálnej fáze. Ostatné veci sú v kompetencii organizátorov."

Nerozmýšlali ste aj nad pozvaním tímov zo zahraničia?

"Nejaká myšlienka tu je. Tento rok tu boli chalani z Holíča, ktorí hrajú českú ligu, je to taká prvá lastovička. Treba povedať, že hoci sme najväčší turnaj na Slovensku, sme stále ešte iba na začiatku, veď je to iba tretí ročník, sme ešte mladí a nie sme tak v povedomí verejnosti. Pomaly sa však dostávame do povedomia a verím, že sa dostaneme až za hranice."

Ako je na tom Vladimír Országh z hokejbalom?

"Hrával som ho pravidelne, bola to súčasť mojej letnej prípravy. Dnes už bohužiaľ nemôžem robiť hokejbal ani poloprofesionálne, moje koleno mi dovolí akurát tak užívať bežný život. Som rád, že funguje aspoň takto."

Aké sú ohlasy zástupcov klubov, zúčastnených na tomto turnaji?

"Od všetkých som počul, že sú veľmi spokojní a to je pre nás organizátorov najlepšie vysvedčenie. Chcem sa  poďakovať všetkým tým, ktorí sa o chod turnaja starali. O rok sa dúfam všetci stretneme a možno ešte vo väčšom počte a s kvalitnejšími tímami."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.