Trojnásobný šampión bude pokračovať v dobýjaní Nitry už iba v NHbL


By Ján Ivančík - Posted on 16 január 2011

"Dôvodom nášho odstúpenia z FHbL je pravovná vyťaženosť hráčov Lipy, stagnácia ligy, dlhodobý nezáujem o rozvoj súťaže a v neposlednom rade neférové a neseriózne počínanie vedenia ligy v závere minulého súťažného ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície," povedal pre TOPhbl.sk kapitán Lipa teamu Peter Vasilko.

Dlhoočakávané rozhodnutie sa stalo skutočnosťou. Lipa team v nasledujúcom ročníku najvyššej FHbL už nebude figurovať. TOPhbl.sk o tomto rozhodnutí informoval kapitám mužstva Peter Vasilko. Lipa tak bude v Nitre pokračovať iba v Nitrianskej hokejbalovej lige.

"V I.FHbL končí ďalší dlhoročný účastník - Lipa team. Záujem o jej licenciu prejavil druholigista Angels (v uplynulých sezónech klub vystupoval aj ako Lipa team B pozn. redaktora), ktorý by mal pod týmto názvon aj do súťaže nastúpiť, ak s tým bude súhlasiť vedenie ligy. Do úvahy ešte pripadá názaov Fans Nitra, pod ktorým druholigista pôsobí v NHbL," povedal Vasilko a doložil: "Podľa predbežných informácii je toto postúpenie licencie odsúhlasené a v novej sezóne tak Lipa team do bojov vo FHbL nezasiahne."

Dôvodov na odstúpenie bolo podľa kapitána trojnásobného šampióna viacero. "Dôvodom nášho odstúpenia z FHbL je pravovná vyťaženosť hráčov Lipy, stagnácia ligy, dlhodobý nezáujem o rozvoj súťaže a v neposlednom rade neférové a neseriózne počínanie vedenia ligy v závere minulého súťažného ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície. Toto však už nemalo vplyv na naše rozhodnutie, pretože koniec Lipy vo FHbL sme avizovali už skôr," vyslovil sa Peter Vasilko.

Lipa v uplynulej sezóne zažila ťažké chvíle. Vtedajší majster sa snažil získať tretí titul v rade a tým aj putovný pohár do osobného vlastníctva. Počas sezóny sa však prihodilo množstvo neočakávaných skutočností, kvôli ktorým sa "žlto-zelení" museli obísť bez pomoci Mesároša, Kovačika, Francistyho, Kučerku či Kureja.

"Napriek tomu vyslovujeme vďaku, že sme sa za tie roky mohli venovať obľúbenému športu pod hlavičkou FHbL. S výnimkou uplynulého ročníka sa mohla táto liga pýšiť výbornými zápasmi a veľmi dobrou kvalitou," vyjadril sa Vasilko. Podľa neho sa dal vývoj očakávať. "Takýto vývoj súťaže, že ju opustili najsilnejšie tímy nás veľmi mrzí. Avšak podľa nášho názoru ide iba o logické vyústenie a dôsledok politiky vedenia ligy, ktoré za vzniknutú situáciu zodpovedá. Podledné kroky, ktoré boli odsúhlasené a to odpustenie trestov, sú len logickou snahou o záchranu. Tá však prišla veľmi neskoro, a preto liga utrpí obrovskústratu na kvalite. Týmto krokom sa vedenie ligy len utvrdilo v tom, že kopilo chybu za chybou."

Napriek všetkým negatívam si však Vasilko i Lipa team uvedomuje prínos súťaže v rokoch, keď hokejbal v Nitre nemal žiadnu inú šancu. Liga vychovala množsstvo talentov, ktoré sa teraz presadzujú na inej scéne, keďže FHbL nepodstúpila potrebnú transformáciu. "Aj napriek tomu patrí FHbL vďaka za rozvoj hokejbalu v Nitre," doložil Vasilko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.