Triumf nad Čechmi rozdielom piatich gólov? To sa nestáva každý deň!


By Ján Ivančík - Posted on 26 jún 2014

„Je to fantastický výsledok, ale neodráža priebeh súboja," vraví tréner U18 Zdeněk Jurčák.

Ako je známe, v bratislavskom Ružinove prebiehajú v týchto dňoch majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti do 18 rokov si počínajú naozaj suverénne a po troch stretnutiach nestratili ani bod. Najviac ich bez pochýb teší vysoký triumf nad českými rovesníkmi 7:2.

Je to fantastický výsledok, ale neodráža priebeh súboja. S Čechmi je to vždy vyrovnaná partia. Stretnutie ovplyvnilo mnoho vylúčení. Súpera zlomil náš gól na 4:2. Očakávali sme veľmi ťažký súboj, pretože s týmito chlapcami sme sa stretli pred dvoma rokmi v kategórii U16. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať takto prestížny duel a tak vysokým rozdielom,“  povedal tréner slovenského výberu U18 Zdeněk Jurčák.

Zatiaľ čo vysoké výhry nad Švajčiarskom, či Veľkou Britániou sú na programe každý deň, nad Českom sa rozdielom piatich gólov nevyhráva len tak.

„Juj, to by som musel veľmi hlboko loviť v pamäti, aby som si na niečo podobné spomenul. Stretnutia týchto dvoch tímov sú vždy veľmi vyrovnané, pretože obe krajiny dobre pracujú s mládežou a stále je v nich obmena kvalitných mladíkov. Raz sa nám podarilo vyhrať takýmto rozdielom s Kanadou a ja dúfam, že nám to proti nej pôjde aj vo štvrtok,“ vraví spokojne Jurčák.

Po výhre nad USA (3:1), Českom (7:2) a Švajčiarskom (7:1) teda čaká na mladých Slovákov už iba jeden súper, ktorý by ich v základnej skupine mohol zaskočiť – Kanada. Boj s Čechmi by mal byť zlomovým v otázke tabuľkového umiestnenia a dobrej postupovej pozície do semifinále.

„Je to jeden zo zlomových zápasov. Treba si ale uvedomiť, že okrem nás a Čechov je v turnaji silná aj Kanada a aj USA. Všetky tieto tímy majú najvyššie ambície. Teraz sa sústredíme na Kanadu a dúfame, že sa nám v turnaji bude aj naďalej dariť,“ zakončil kouč osemnásťročných Slovákov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.